• Diğerleri

1 Temmuz Sayısal Loto çekiliş sonuçları! MPİ Sayısal Loto sonucu sorgula

Sayısal Loto çekilişi bu akşam, Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından 1336. kez gerçekleştirildi. Sayısal Loto'nun son çekilişinde 6 bilen 2 talihli kişi başı 1 milyon 360 bin liralık ikramiye kazanmıştı. İşte şanslı rakamların noter huzurunda belirlendiği 1 Temmuz 2020 Sayısal Loto sonuçları
1 Temmuz 2020 23:21- Son Güncelleme - 1 Temmuz 2020 23:21
Google news abonelik
1 Temmuz Sayısal Loto çekiliş sonuçları! MPİ Sayısal Loto sonucu sorgula

Sayısal Loto sonuçları için heyecan bu akşamki çekilişle sona erdi. Sayısal Loto'da 1'den 49'a kadar sıralı rakamlardan oluşan toplar bir kürenin içine atılıyor. Küre içerisinden belirlenen 6 şanslı rakamı aynı kolon içerisinde bilen talihliler büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyor. Sayısal Loto çekilişi, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 defa gerçekleştiriliyor. 1 Temmuz 2020 Sayısal Loto çekilişine dair detaylar haberimizde.

1 TEMMUZ SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI: 6 - 7 - 13 - 17 - 18 - 38

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından her hafta çarşamba günleri gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi saat 21.45'te www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Bu akşamın kazandıran rakamlarına göre 6 bilen çıkmadı ve 1 milyon 112 bin liralık ikramiye bir sonraki çekilişe devretti. Diğer ikramiye bilgileri ise şöyle:

6 Bilen Kişi Sayısı

1. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye 1.112.024,16 TL
5 Bilen Kişi Sayısı

55

Kişi Başına Düşen İkramiye 8.090,00 TL
4 Bilen Kişi Sayısı 3.892 Kişi Başına Düşen İkramiye 86,50 TL
3 Bilen Kişi Sayısı

76.747

Kişi Başına Düşen İkramiye

11,55 TL

SAYISAL LOTO NEDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

 

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 10