AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"100 günün hesabını veririz" dedi, 1 ayı böyle geçti!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 18 Tem 2021 - 12:52 / Son Güncelleme : 18 Tem 2021 - 17:06

Galatasaray'da başkan Burak Elmas, kulübün başındaki ilk ayını değerlendireceği bir basın toplantısı düzenleyecek. İşte detaylar...

"100 günün hesabını veririz" dedi, 1 ayı böyle geçti!

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Geçtiğimiz ay düzenlenen seçimi kazanarak Galatasaray Başkanı olan Burak Elmas basın toplantısı düzenleyecek.

Galatasaray'dan yapılan açıklamaya göre Burak Elmas, başkanlık görevindeki ilk 1 ayını değerlendireceği bir basın toplantısı yapacak.

Basın toplantısı 19 Temmuz Pazartesi günü saat 17:00-17:45 arasında Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenecek. GS TV ve Galatasaray Youtube hesabından canlı izlenecek.

İşte Elmas’ın bir ayı!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın yarın basın toplantısı düzenleyip ilk bir ayını kendi açısından değerlendirecek. Peki bu bir ayın kamuoyuna yansıyan kısmında neler oldu?

Galatasaray’ın 38’inci başkanı 19 Haziran 2021’de 1541 oyla Burak Elmas seçildi. Elmas seçildiği günün hemen ertesinde Fatih Terim ile konuşup 21 Haziran’da takımın başına geçirdi. 22 Haziran’da mazbatasını alan Elmas’tan beklenti büyüktü; kendi belirledikleri transferleri 5 günde, Fatih Terim’in isteyeceği oyuncuları 10 günde bitirecek durumda olduklarını ifade ediyordu. Ayrıca 40 milyon Euro’luk kasa kolaylığı, stat isim hakkından ve forma sponsorundan da 100 milyon Dolarlık vaatlerde bulunmuştu çünkü...

Şeffaflık konusu

Burak Elmas ve yönetimi ilk günlerde geçmişe yönelik denetlemeler ve devam eden hukuki işlerle ilgili çalışmalar yürüttü. Şirketlerle ilgili atamalar da yapılırken, yönetim için şube görevlendirmeleri ise şu ana kadar açıklanmadı. Ancak bu süreçte transfer masrafları, oyuncu maaşları gibi belirli bir rakamı altına kalan harcamaların KAP’a bildirilmeyeceğinin ifade edilmesi camiada büyük tepkilere sebep oldu. Elmas, seçim sürecinde sürekli şeffaflığa vurgu yapmıştı ama bu hamlesinin şeffaflıkla ters düştüğüne yönelik eleştiriler aldı.

Sadece Barış Alper Yılmaz

Galatasaray’da bu hafta yeni transferlerin açıklanması bekleniyor. Ancak Burak Elmas yönetimi şu ana kadarki dönemde sadece Barış Alper Yılmaz transfer edildi.

Stat anlaşması açıklanmadı

Burak Elmas yönetiminin en büyük vaatlerinden biri de stat isim sponsorluğu anlaşmasıydı. İlk bir ayda bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Başkan Burak Elmas göreve ilk geldiklerinde ilk 3 ayın hesabını vereceklerini ve çalışmalarını anlatacaklarını ifade etmişti.