12 Bingölspor 2 aylık satış gelirini Gazze'ye bağışlayacak

Akın Ungan
28.05.2024 - 16:27 | Son Güncellenme: 28.05.2024 - 16:31

Son dakika spor haberleri | 12 Bingölspor Yönetimi, Bingöl Store’nun 2 aylık tüm satış gelirlerinin Gazze’ye bağışlanacağını açıkladı. İşte tüm detaylar.

12 Bingölspor 2 aylık satış gelirini Gazze'ye bağışlayacak

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden 12 Bingölspor, Gazze'de hayatını kaybedenlere tekpisiz kalmadı. 12 Bingölspor Yönetimi, Filistin ve Gazze’ye destek çağrısında bulundu.

Yönetim tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bildiğiniz gibi İsrail savaş uçakları 26 Mayıs tarihinde Gazze şeridinin güneyindeki Refah kentinde yerinden edilmiş, çadır kentlerde yaşamlarını sürdüren sivil Filistin halkına karşı eşi benzeri görülmemiş bir katliam gerçekleştirmiştir. Yüzlerce masum çocuğun, kadının ve yaşlının uykularındayken böyle bir vahşete uğraması kalplerimizde derin bir yara açmıştır. Filistin'de yaşayan ailelerin her gün karşı karşıya kaldığı zorlukları bir an olsun düşünürsek, çatışmaların ortasında büyüyen çocuklar, sağlık hizmetlerine erişim sağlayamayan hastalar, yeterli gıdaya ulaşamayan aileler. Bu zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Filistin halkı bizim desteğimize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır"

"İsrail devletinin yapmış olduğu adeta bu soykırım sebebi ile Filistin’deki kardeşlerimiz, zorlu yaşam koşulları altında mücadele ederken, sevdiklerini kaybediyor ve temel insan haklarından mahrum kalıyorlar. Bu zorlu süreçte onlara destek olmak, elimizden geleni yapmak bizim için kaçınılmazdır. Unutmayalım ki insani yardım sadece maddi destekle sınırlı değildir. Aynı zamanda zulme uğrayanların sesini duyurmak, onların haklarını savunmak ve yaşadıkları zorlukları dünya kamuoyuna aktarmak da bizim sorumluluğumuzdur. Bu anlamda Bingölspor olarak öncelikle Bingöl Store’un 2 aylık tüm satışlarının Gazze’ye bağışlanacağını, bu vesileyle de tüm halkımızın kulübümüzün ürünlerini alarak desteklerini göstermelerini bekliyoruz"

"Kulüp yönetimi olarak da bundan sonraki süreçte elimizden gelen her türlü maddi manevi yardımın tarafımızca yapılacağını belirtir, 1 Haziran Cumartesi günü saat 15.00'te Ulucami önünden Kentpark'a yapılacak Gazze yürüyüşüne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz"

Senin için hazırladığımız haberler