12 Dev Adam’ın antrenörü Ene’den kura yorumu

29.04.2021 - 17:10 | Son Güncellenme: 29.04.2021 - 17:13

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, 2022 Avrupa Şampiyonası’nda yer aldığımız grubu değerlendirdi.

12 Dev Adam’ın antrenörü Ene’den kura yorumu

AJANSSPOR-HABER

 

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası'nda Gürcistan, İspanya, Rusya, Belçika ve Bulgaristan ile aynı grupta yer aldı. Başantrenör Orhun Ene, A Grubu’nun dengeli olduğunu belirterek, "Çapraz grubumuzda da çok önemli rakipler bulunuyor. Zorlu bir Avrupa Şampiyonası oynayacağız" dedi.

 

NBA'deki oyuncularımız da gelecek

Ene, “Önümüzde Olimpiyat Elemeleri ve gelecek yıl düzenlenecek Dünya Kupası Elemeleri ile birlikte uzun bir sürecimiz var. Olimpiyat Elemeleri’nde NBA’den gelen oyuncularımızla bütün takımı da görme fırsatımız olacak. Avrupa Şampiyonası öncesi bu sürecin lehimize işleyeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Haluk Yıldırım: Potansiyelimize çok inanıyoruz

Kura çekimini değerlendiren Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, "Bu turnuvada oynayacağımız hiçbir maç kolay geçmeyecek. Ancak biz de ülke basketbolu olarak bulunduğumuz noktayı çok iyi biliyoruz ve milli takımımızın potansiyeline çok inanıyoruz” ifadelerini kulandı.

Kerem Tunçeri: Amacımız ülkemizi en iyi şekilde temsil

A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri ise, “Avrupa Şampiyonaları’nda günlük performansların ne kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz. Tüm takımlar önemli hedeflerle turnuvaya katılıyor. Ancak biz de ne kadar kuvvetli bir takım olduğumuzun bilincindeyiz. FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda da elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inancımız tam" yorumunda bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler