12 yaşındaki Efe uluslararası arenada!

14 Şubat 2018 11:49- Son Güncelleme - 14 Şubat 2018 11:49
Google news abonelik
12 yaşındaki Efe uluslararası arenada!

Henüz 12 yaşında olmasına rağmen uluslararası arenada adını dünyaya duyurmayı başaran buz pateni sporcusu Efe Çetiz, 17 Şubat Cumartesi günü Akmerkez Frozenland’de olacak. Çetiz, buz üstünde gösteri yapacak.

26 madalyası altın

Kazandığı otuz madalyadan yirmi altısı altın olan ve Ocak ayında Ankara’da gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda dünya rekoru kıran İzmirli Efe, saat 14.00’da buz üstünde harika gösterilerinden birine daha imza atacak.

Rekorlara imza atmıştı

Henüz 12 yaşında 26 altın madalya kazanarak buz patenindeki başarısını uluslararası platforma taşıyan buz pateni sporcusu Efe Çetiz; İstanbul’un gökdelenler arasındaki tek buz pisti olan Frozenland’e geliyor. Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda dünya rekoru kıran İzmirli Çetiz, 17 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacağı performanslarına gün içinde belli aralıklarla devam edecek.

Dünya rekoru da kırmıştı

European Criterium Turnuvası kapsamında İtalya’da düzenlenen Coppa Europa Yarışması’nda birinci olarak Golden Book’a (Altın Kitap) giren ilk ve tek Türk patenci olan Efe Çetiz son olarak Ocak ayında Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda dünya rekoru kırmıştı.