14 Mart | Fiorentina'da iki futbolcu ve bir fizyoterapistte koronavirüs tespit edildi.

Koronavirüs sebebiyle ertelenen ve iptal olan spor organizasyonları hangileri? İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya yayıldı. Birçok spor organizasyonu ya askıya alındı ya da ertelendi? 14 Mart hangi spor müsabakaları ertelendi. İşte bütün detaylar...
16 Mart 2020 21:54- Son Güncelleme - 16 Mart 2020 21:56
Google news abonelik
14 Mart | Fiorentina'da iki futbolcu ve bir fizyoterapistte koronavirüs tespit edildi.

Spor dünyasını yaralayan Koronavirüsü tüm takvimleri alt üst etti. Müsabaka tanımadan tüm etkinlikleri iptal ettirmeye devam ediyor. Bazı kulüpler ise virüse yakalanan oyuncularının isimlerini açıklıyor. 14 Mart tarihinde açıklanan bildiriler ise şu şekilde;

24 Mayıs'ta düzenlenmesi planlanan Edinburgh maratonu ileri bir tarihe ertelendi. 

Fiorentina'da iki futbolcu (Cutrone ve Pezzella) ve bir fizyoterapistte koronavirüs tespit edildi.

Bütün triatlon organizasyonları nisan ayı sonuna kadar ertelendi.

Fransa Ligue 2 ekiplerinden Troyes'te eski Trabzonsporlu futbolcu Hyun-jun Suk koronavirüse yakalandı.

Uluslararası Triatlon Birliği (ITU), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 30 Nisan'a kadar düzenlenecek tüm organizasyonları askıya aldığını duyurdu.

Sırbistan Futbol Federasyonu (FSS) Başkanı Slavisa Kokeza'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, kriz masası toplantısının ardından yaptığı açıklamada, dün gece koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Kokeza'nın test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Vucic, Kokeza'ya bu virüsün Amsterdam'da bulaştığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kokeza'ya virüs Amsterdam'da değil, Milano'da bulaştı. Bize her şey Milano'dan geldi." ifadelerini kullandı.

Bu arada, Sırbistan'da koronavirüs tespit edilenlerin sayısı da 41'e yükseldi.

VTB Ligi'nde seyircisiz maçta koronavirüs vakası!Lokomotiv Kuban'ın iki gün önce Kalev deplasmanında oynadığı maç sonrası Estonya temsilcisi Kalev'den bir kişinin COVID19 testlerinin pozitif çıktığı doğrulandı.Kalev'de oyuncular ve tüm ekip karantina altında.