1461 Trabzon Derneği kapatıldı

03.03.2017 - 16:42 | Son Güncellenme: 03.03.2017 - 16:42

Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon’da,  bugün 1461 Trabzon Tesislerinde Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Olağan Genel Kurulu, 1461 Trabzon Tesislerinde 37 delegenin katılımıyla gerçekleşti.Genel Kurul açılış öncesi yapılan Divan Kurulu seçiminde, Sebahattin Alemdar,Osman Arz ve İsmail İnan kongre divan kuruluna oy birliği ile getirildi. Olağan Genel Kurula, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri Ali Riza Egemen, Okan Alemdaroğlu, Erhan Çimşir, Özer Bayraktar, 1461 Trabzon A.Ş. Başkanı Osman Aynacı ve, yönetim kurulu üyeleriyle oy kullanma hakkına sahip olan delegeler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ve mali rapor okunarak oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca gündemin bir başka maddesi olan 1461 Trabzon Derneğin feshinin görüşülmesi ve oylanması, sonucunda bu maddede oy çokluğu ile kabul edildi.

Trabzonspor AŞ. tarafından alından kapatılma kararına yönelik yapılan, Olağan Genel Kurulun dernek üyeleri, derneğin kapatılmasına katıldıklarını fakat yapılacak olan Olağan Genel Kurula davet edilmediklerini dile getirerek tepki gösterdiler.

“TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞMEK İÇİN BU KARARI ALDIK”

Genel Kurul’da konuşma yapan 1461 kulüp başkanı Osman Aynacı, “ 1461 Trabzon AŞ’nin yanı sıra 1461 Trabzon Derneğinin bulunduğu Futbol Federasyonunun sadece 1461 Trabzon yöneticilerini tanıdığı ve yönetim kurulu karar alırken bazı problemler yaşandığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. Aynacı, “Yapılan Olağan Genel Kurul’da 1461 Derneğinin feshinin kararını daha önce derneğini yönetim kurulun kapatılması kulübün tek çatı altında birleşmesini kapatılan dernekte bulunan yöneticilerin 1461 Trabzon AŞ’de görev almasına imzalı bir şekilde karar alınmıştır. Dernek ve Kulüp arasında bazen bakış açıyla ilgili sıkıntılar olmuştur. Bunların çözümü ve daha da güçlenme açısından derneğin kapatılmasına karar verilmiştir. “SORUMLULUĞUMUZ ÇOK FAZLA” Trabzonspor’un alt yapısının basamağı olan kulübün tek çatı altında toplanması ve dernek yönetiminde çalışmak isteyen arkadaşlarımız 1461 Trabzon AŞ’de görev alabilecek. Sorumluluğumuz çok fazla derneğin bu durumda hissesi %1 bile değil. Takımın ciddi anlamda bazı şeyleri göze alarak yapabilmesi için alınan kapatılma kararına son derece katılıyorum.” şeklinde konuştu.

1461 Trabzon AŞ'nin delegesi olan Trabzonlu işadamı Lokman Sadıklar, derneğin neden fesih edilmek istediğini yönetim kuruluna sorarak şöyle konuştu. Sadıklar, “1461 Trabzon Derneğinin kapatılmasıyla ilgili zıt bir görüşte olmamak kaydıyla, derneğin neden fesih edilmesi gerektiğini daha iyi anlatılması gerektiğini düşünüyorum. 1461 Trabzon Derneğinini, 1461 Trabzon’a zararı nedir? Bize göre çokta zararı olmamakla birlikte Trabzonspor genel kurulu yapılmadan yani seçim önceleri ve sonrasında 1461 Trabzon’un yapılacak olan olağan kongrelerin çift başlığı ortadan kaldırılmasıyla alakalıysa, geçmiş ve şimdiki yönetimde kapatılmadan faydalanmış mıdır? Veya yarın kapatıldıktan sonra doğabilecek sıkıntılar aynı şekilde gündeme gelecek mi?” diyerek bunun gerekçesinin neye dayandığını merak ettiğini ifade etti.

“KAPATILSIN EVET AMA….”

Başkan Aynacı’nın ardından söz alan, 1461 Trabzon Derneği yönetim kurulu üyesi Şahap Güven şöyle konuştu. Güven, “Derneğin kapatılması için daha önce imza verdik. Derneğin kapatılmasına ön gördüğüm maddelerden birisi, AŞ ile Derneğin arasında bazı tezatların oluşması. Fakat bugün yapılan Olağan Genel Kurula davet edilmememiz , bilgilendirmememiz yapılan çalışmaların işleyişlerinde bir bozukluk olduğunu öne çıkarmakta. Dernek ve AŞ’nin arasında fark şudur; AŞ’nin söz ve imza sahibi olması ve Derneğinde ayrı olmasıdır. Ve bu nedenle derneğin kapatılmasını katılmaktayım.” ifadelerine yer verdi.

1461 TRABZON DERNEĞİNİN ÜYELERİ 1461 TRABZON AŞ’DE GÖREV ALABİLİR”

Trabzonspor Kulübü As Başkanı Ahmet Çubukçu derneğin neden kapatıldığını şöyle ifade etti. Çubukçu, “Alınan Olağan Genel Kurul kararı Trabzonspor AŞ tarafından verilmiştir. 1461 Trabzon AŞ ve Derneğini işleyişi açısından bazı problemlerin olduğundan alınan kararla derneğin feshine oybirliğiyle karar vermiş bulunmaktayız. Kapatılan derneğin üyeleri isterlerse 1461 Trabzon AŞ’de görev alabilir. Derneğin sorumluluk açısından % 1 hisseye sahip olması ve işleyişin daha da iyi olabilmesi, birlik beraberlik olması için derneği kapatma kararı aldık. 1461 Trabzon AŞ’nin durumu ortada ve kötü durumdayız. Bu takımı ligde tutabilmemiz için daha da güçlü olmamız gerekiyor” dedi.

Oy birliğiyle derneğin kapatılma kararının verilmesi, dilek ve temenniler ardından Olağan Genel Kurul kapanışla son buldu.

(trabzonhabercisi.com)

Senin için hazırladığımız haberler