15. yabancı durumuna düşen Maicon'dan şok istek!

2 Şubat 2019 08:23- Son Güncelleme - 2 Şubat 2019 11:23
Google news abonelik

Galatasaray transferin son gününde Luyindama'yı alarak savunma hattını iyice güçlendirdi. Bu transferle birlikte kadrodaki yabancı sayısı da 15'e çıktı. Bu durumda Maicon'un lisansı iptal edilirken Brezilyalı yıldızın flaş bir istekte bulunduğu ortaya çıktı. (Milliyet)

Galatasaray’da Luyindama’nın ardından yabancı sayısının 15’e çıkmasıyla lisansı askıya alınan Maicon gitmemekte direniyor.

 

Sarı-kırmızılı takımda ligin ikinci yarısında forma giyemeyecek olan Brezilyalı futbolcu kendisine gelen teklifleri değerlendirme için isteksiz hareket ediyor. 

2.5 yıllık sözleşmesi bulunuyor!

2.5 yıllık sözleşmesi bulunuyor!

Galatasaray ile 2.5 sene daha sözleşmesi bulunan ve senelik 2.2 milyon euro kazanan Brezilyalı stoperin bu tavrı ise rahatsızlık yarattı.

Maicon’a boşu boşuna ödeme yapmak istemeyen sarı-kırmızılılar, bu yüzden Çin, Japonya ve Brezilya gibi transferin açık olduğu ülkelere oyuncunun gitmesini umut ediyor.

Maicon bonservisinden pay istiyor!

Maicon bonservisinden pay istiyor!

Galatasaray Maicon için 6 milyon euroluk bonservis belirlerken, oyuncunun gönderilmek istenmesini koz olarak kullandığı ve bonservisinden pay istediği bildirildi. 

Çin ve Japonya’dan bazı teklifler alan Sambacı, teklifleri yeterli bulmayarak reddetti.

Maicon, kısa süre önce yakın çevresine, transferi konusunda, “Başımı döndürecek bir teklif almadım. Böyle bir teklif gelirse o zaman ayrılabirim” demişti. 

Al-Hilal'in kapısından dönmüştü!

Al-Hilal'in kapısından dönmüştü!

Brezilyalı savunma oyuncusu, yaz transfer döneminde de direkten dönmüştü. Al-Hilal'e transferi gündemde olan Maicon evrakların yetişmemesi nedeniyle takımda kalmıştı. 

Galatasaray'ın savunma hattında Maicon'la birlikte altı isim yer alıyor. 

Fatih Terim'in sezonun genelinde Marcao - Luyindama ikilisine şans vermesi bekleniyor. 

Sparta Prag'dan kiralanan Semih Kaya da bu ikilinin hemen arkasında forma bekleyecek. 

Ahmet Çalık ve Gökay Güney ise daha fazla kupa maçlarında forma giymek için fırsat kollayacaklar. 

Maicon ise bu sezon Kameni'nin Fenerbahçe'de yaşadığı duruma benzer bir şekilde takımdan ayrı çalışmalarını sürdürecek. 

Peki Maicon bu saatten sonra hangi ülkelere transfer olabilir? Portekiz’de transfer bugün (2 Şubat), Suudi Arabistan’da 4 Şubat, Çin’de 28 Şubat ve Japonya’da 29 Mart tarihinde kapanıyor.

Maicon, Galatasaray'ın UEFA listesinden de çıkarılacak. G.Saray'ın Diagne, Marcao ve Luyindama'yı o lsiteye dahil etmesi bekleniyor.