2. Şenol Güneş vakası! Daha önce turuncu giymiş miydi?

Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, bu sezon hiç turuncu üst giymiş miydi? İkinci bir Şenol Güneş vakası mı yaşandı? Trabzonspor'la oynanan ilk maçta ne giymişti? İşte detaylar...
24 Haziran 2020 10:46- Son Güncelleme - 24 Haziran 2020 10:56
Google news abonelik

Mert ELAM-AJANSSPOR

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alanyaspor'la 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından Erol Bulut'un giydiği turuncu mavi kıyafate göndermede bulunmuştu. 

Turuncu-mavi kıyafetin kendisine çok yakıştığını ifade eden Ağaoğlu, "Bakıldığı zaman göze hoş geliyordu, tekstil yönünden değerlendiriyorum. Ha bir de teşvik primi vs., onlar benim konum değil. Ben bunlara girmiyorum. Ancak geçen hafta oynadıkları futbolla bize karşı oynadıkları maçta çok fark vardı" demişti.

Alanyaspor ligde bir hafta önce Başakşehir'e 2-0 kaybetmişti.

Bilindiği üzere Başakşehir'in renkleri turuncu-lacivert. Erol Bulut da 2014-2017 yılları arasında Başakşehir'de Abdullah Avcı'nın yardımcılığını üstlenmişti.

Alanyaspor'un kulüp rengi içerisinde turuncu bulunuyor. Ama onlarınki turuncu-yeşil.

Erol Bulut'un turuncu karnesi!

Peki Erol Bulut bu sezon daha önce hiç turuncu bir üstle sahaya ya da basın toplantısına çıkmış mıydı? Yoksa Trabzonspor maçı bir ilk miydi?

Bu sezon Alanyaspor'un oynadığı maçlara tek tek bakıldığında Erol Bulut'un Trabzonspor maçı öncesi turuncu bir üst giydiği maç bulunmuyor. 

10 Kasım 2019'da oynanan Trabzonspor - Alanyaspor maçında Erol Bulut siyah bir üstle sahaya çıkmıştı. 

Şenol Güneş'in bordo tercihleri çok tartışılmıştı!

Türkiye daha önce Şenol Güneş'in Kadıköy'deki bazı maçlarda bordo rengi kravat takmasını konuşuyordu. 

Bir Trabzonspor efsanesi olan Güneş en son A Milli Takım'ın başındayken Kadıköy'de oynanan Arnavutluk maçına bordo kravatla çıkmış ve tartışmaları tekrar alevlenmişti.

Deneyimli teknik adam maçın ardından yaptığı açıklamada, "Sponsor veriyor, biz giyiyoruz. Kravatın ne anlamı var maçla" ifadelerini kullanmıştı.

Güneş daha önce de Beşiktaş'ın başındayken bazı Fenerbahçe karşılaşmalarına bordo kravat ya da atkıyla gitmiş, onun bu tercihi Fenerbahçeli taraftarların tepkisini çekmişti. 

Beşiktaş'ın eski iletişim sorumlusu Altuğ Atalay, Ajansspor'un YouTube ve Twitter hesabına yaptığı açıklamada şenol Güneş'in bordo tercihiyle ilgili görüşlerini dile getirmişti. (Altuğ Atalay'ın Şenol Güneş açıklamaları için tıklayınız.)

Didier Drogba | İz Bırakanlar - Premier League