AjanssporAjansspor uygulamasını indir

2022 Formula 1 Monako (Monaco) GP ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 24 May 2022 - 17:01 / Son Güncelleme : 24 May 2022 - 17:36

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun yedinci yarışı Monaco Grand Prix'si için beklenen gün geldi çattı. Peki Manoco GP ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? İşte tüm detaylar

AJANSSPOR - HABER

Formula 1'de İspanya GP sonrası gözler sezonun 7. yarışı için Monaco'da. Pilotlar ve markalar bir kez daha büyük bi rekabet içerisinde olacak. Peki Formula 1 Monaco (Monte Carlo) Grand Prix'i ne zaman hangi kanalda ve saat kaçta? İşte tüm detaylar...

Dünyanın en çok izlenen yarışlarından biri olan Formula 1'de sezon büyük bir heyecanla devam ediyor. Sezonun 7. Grand Prix'si için geri sayım sürüyor. Monaco'daki Monte Carlo pistinde yapılacak olan yarış hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Sıralama turları, hazırlıklar ve yarış gününe dair zaman, tarih ve saat öğrenilmek isteniyor. 

Monaco Grand Prix'si, 1950 yılında beri Formula 1’e ev sahipliği yapıyor

Monaco Grand Prix'i Formula 1'in en önemli parkurlarından biri ve bu sebeple büyük önem taşıyor. 1950 yılında Formula 1’in başlayışından beri yarışılan en eski pistlerden biri Monako. Dar Monte Carlo caddelerinde yapılan, büyük ilgiye sebep olan bir şehir pisti var karşımızda. Genellikle Monte Carlo adıyla anılır. Bunun sebebi, pistin büyük çoğunluğunun Monako’daki Monte Carlo mahallesinden geçmişidir. Seyirci kapasitesi yaklaşık 37bin kişi olan pist, Mayıs ayında Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca motorsporlarının en önemli ünvanlarından biri olan Triple Crown (Üçlü Taç) sahibi olabilmek için pilotların burada da bir Formula 1 yarışı kazanmaları gerekiyor.

Formula 1 2022 Monaco GP Antreman Turları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Formula 1 Monaco (Monako) Grand Prix'inde birinci antrenman turları 27 Mayıs Cuma günü Türkiye saati ile 15.00'da başlayacak. Tur, S Sport Plus kanalından canlı olarak yayınlanacak.

 

İkinci antrenman turları ise aynı gün (27 Mayıs Cuma ) saat 18.00'da başlayacak ve S Sport Plus kanalından yayınlanacak. 

 

Üçüncü antrenman turu heyecanı ise 28 Mayıs Cumartesi günü yaşanacak. Tur, saat 14.00'de başlayacak ve S Sport Plus ve S Sport 2'den izlenebilecek.

 

FORMULA 1 MONACO (MONAKO) GRAND PRIX CANLI İZLE

F1 Monaco Grand Prix'si Sıralama Turu ve yarışı ne zaman?

Sıralama turları ise 28 Mayıs Cumartesi saat 17.00'da başlayacak. Heyecan S Sport Plus'tan yayınlanacak.

Monaco GP'si heyecanı ise 29 Mayıs Pazar günü yaşanacak. Yarış saat 16.00'a başlayacak ve S Sport Plus, S Sport 2'den canlı izlenebilecek. 

Öte yandan Monaco Grand Prix'si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanında puan durumu ise şöyle;

PİLOTLAR

  1. Max Verstappen (Hollanda): 110 puan
  2. Charles Leclerc (Monako): 104
  3. Sergio Perez (Meksika): 85
  4. George Russell (Büyük Britanya): 74
  5. Carlos Sainz (İspanya): 65

 

 TAKIMLAR

  1. Red Bull: 195
  2. Ferrari: 169
  3. Mercedes: 120
  4. McLaren: 50
  5. Alfa Romeo: 39