2022 Voleybol Milletler Ligi'nin grupları ve ev sahibi şehirleri belli oldu

08.12.2021 - 13:54 | Son Güncellenme: 08.12.2021 - 13:55

2022 Voleybol Milletler Ligi'nin grupları ve ev sahibi şehirleri belli oldu. Türkiye kadınlarda 31 Mayıs-5 Haziran tarihlerindeki ilk hafta organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın da mücadele edeceği Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Milletler Ligi'nin 2022 sezonu grupları ile ev sahibi şehirleri belirlendi.


İlk hafta maçlarına Ankara'da ev sahipliği yapacak

FIVB'nin açıklamasına göre A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi'nde bulunduğu grubun 31 Mayıs-5 Haziran tarihlerindeki ilk hafta maçlarına Ankara'da ev sahipliği yapacak. Başkentteki mücadelede Çin, İtalya, Rusya, Hollanda, Belçika, Sırbistan ve Tayland takımları yer alacak.


Milliler, ikinci haftada 14-19 Haziran'da Brezilya'da karşılaşmalarını oynayacak. Başkent Brasilia'daki mücadelede Türkiye'nin yanı sıra Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Hollanda, İtalya, Almanya, Sırbistan ve Güney Kore takımları bulunacak.


Türkiye, üçüncü haftada ise 28 Haziran-3 Temmuz'da Kanada'nın Calgary şehrinde maçlara çıkacak. Millilerin üçüncü hafta grubunun diğer takımları ise Kanada, ABD, Japonya, Hollanda, Belçika, Almanya ve Sırbistan.


A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi'nin her haftasında 4 karşılaşma oynayacak.


FIVB Voleybol Milletler Ligi'nin kadınlarda finalleri 13-17 Temmuz 2022'de yapılacak.


Ligde Türkiye'nin yer almadığı erkekler mücadelesi ise 7-12 Haziran'da ilk hafta maçlarıyla başlayıp 20-24 Temmuz tarihlerinde finallerle sona erecek.

Senin için hazırladığımız haberler