2.Ahir Dağı Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası başladı

3 Mart 2018 16:41- Son Güncelleme - 3 Mart 2018 16:41
Google news abonelik

2.Ahir Dağı Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu iş birliğinde düzenlendi. İki bin 300 rakımlı Yedikuyular Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona, 6 ilden 37 sporcu katıldı.

Ahmet Yılmaz birinci oldu

Yarışlar sonunda Şah Dadaş Spor Kulübünden Ahmet Yılmaz birinci, Çiftlik Atlı Spor Kulübünden İsrafil Yıldırım ikinci, Dadaş Atlı Spor Derneğinden Hakan Çavuşoğlu üçüncü oldu.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç, basın mensuplarına yapığı açıklamada, şampiyonanın ikincisini düzenlediklerini belirtti.

Federasyon olarak geleneksel spor dallarını yaşatmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Genç, "Geçmişin ihtişamını geleceğe taşıyoruz. Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu olarak 8 dalda faaliyet gösteriyoruz. Şu anda burada bin yıllık geleneğimizi yaşatıyoruz ve gelecek kuşaklarımıza taşımaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Etkinlikler devam edecek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ise Yedikuyular Kayak Merkezi'ndeki etkinlikleri artırarak devam edeceklerini dile getirdi.

Ayrıca Yedikuyular Kayak Merkezi'nde özel bir eğitim kurumu tarafından gerçekleştirilen "karton kızak" yarışması da renkli görüntülere sahne oldu.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!