Erkan Sözeri Iğdır FK'ya Neden Gitti | Radyospor'a Açıkladı

Ali Bozkurt
21.10.2022 - 16:30 | Son Güncellenme: 21.10.2022 - 16:31

Son dakika spor haberi: 3. Lig takımı Iğdır FK ile sözleşme imzalayan teknik direktör Erkan Sözeri, tercih sebebini açıkladı. Detaylar haberimizde...

Erkan Sözeri Iğdır FK'ya Neden Gitti | Radyospor'a Açıkladı

AJANSSPOR HABER

Bayram Toysal ile yollarını ayıran Iğdır FK teknik direktörlük görevi için Erkan Sözeri ile sözleşme imzaladı. Uzun yıllar 1. Lig'de çalışan ve ilk kez 3. Lig takımına giden Sözeri tercih sebebini açıkladı ve "3. Lig'e değil, projeye gittim" dedi. 

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Erkan Sözeri, "Benim için de bu tercihim sürpriz oldu. Aniden bir telefon geldi. Cantürk Alagöz'den bir telefon geldi, projesini anlattı ve '4 yılda hedefimiz Süper Lig' dedi. Sayın Başkanımız Cantürk Alagöz'ün projesi, viziyonerliği, tesisleşmesi beni ikna etti, bu projenin bir parçası olmak istedim. 2. Lig'den ve 1. Lig'den teklifler aldım ancak başkanımıza inandım, 3. Lig'e değil, projeye gittim" dedi ve ekledi: 

"İmzam sisteme karşı bir hamleydi"

"Iğdır FK'ya imza atmam sisteme karşı da bir hamle oldu. Çünkü 1.90 - 2.00 puan ortalamam varken tercih edilmiyorsam ve ikili ilişkilerle bu işler yürüyorsa, biz bu zamana kadar da hiç ikili ilişkilerle bir yere gitmedik, insan biriktirdik. Hem sezon başı hem de antrenör değişimlerinde kriterlerin başka şeyler olduğunu görmeye başladım, bu da sisteme karşı bir hamleydi. Ancak en büyük nedenim; Iğdır FK'nin hedefi ve projesi"

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler