"4-5 ayrı ülke maçlarını Antalya'da oynayabilir"

28 Nisan 2020 17:37- Son Güncelleme - 28 Nisan 2020 17:43
Google news abonelik

Maçlar hangi ilde oynanmalı? Lig maçları Antalya'da mı oynanacak?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Spor ve Turizm Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşcan'ın açıklamaları şu şekilde:

Antalya futbol turiziminde 1 numara!

"Antalya futbol turiziminde 1 numara. Dünya'da rakibi yok. Bizim UEFA standartlarında 200 sahamız var. Biz yıllardır bu sahalarda maç oynatıyoruz. Dünya'nın en büyük kulüpleri buraya geliyor. Antalya'da liglerin bitirilebileceği bir sistem var."

4-5 ayrı ülke maçlarını burada oynayabilir!

"Biz burada 4-5 ayrı ülkenin ligini oynatabiliriz. İtalya, İngiltere ve Fransa liglerinin yetkilileri burası için bizimle konuşuyor. Biz burada tavsiye veriyoruz. Bu kararı Spor Bakanı verir. Burada önemli olan takımları karantina altına alıp maçları oynatmak. En son yurt dışından gelenler yurtlarda kaldı ve herhangi bir sorun yaşanmadı."

İtalyanlar bu duruma çok sıcak!

 İtalyanlar bu duruma çok sıcak!

"Ben yarım saat önce İtalyanlarla konuştum. Bu duruma çok sıcaklar. Ortam çok iyi ancak buna devletler karar verecek. Biz altyapı olarak her şeye hazırız. Uluslararsı standartlarda HD yayın yapılabilecek en az 50 sahamız var. Burada verdikleri karar yanlış. İstanbul olmaz. Burada alternatifler de var. Bolu ve çevresinde de FIFA standartlarında 20 tane saha var. İstanbul'a yakın olması avantaj."

Maçlar tek merkezde oynanmalı!

"Bu maçların tek merkezde oynanması lazım. Süper Lig maçları Kartepe'de bitirilebilir. Antalyaspor şu anda çalışmalarına başladı çünkü otelde ve kapalı bir ortam. Otelleri de organize ederiz ve bu işi bitiriz. Antalya Hazirana kadar hazır. Alternatifler de Bolu ve Erzurum."