Barcelona, Atletico Madrid’e Dava Açmaya Hazırlanıyor

12.09.2022 - 00:39 | Son Güncellenme: 12.09.2022 - 00:47

Barcelona, Antoine Griezmann’ın Atletico Madrid’e transferi sonrası sözleşmede yer alan maddenin yerine getirilmemesinden dolayı dava açmaya hazırlanıyor.

AJANSSPOR - DIŞ HABER

La Liga devi Barcelona, geçtiğimiz sezon Atletico Madrid'e transfer olan Antoine Griezmann için iki kulüp arasında imzalanan sözleşmede bir maddenin yerine getirilmediğini iddia etti. Katalan kulübün, Madrid temsilcisine dava açmaya hazırlandığı belirtildi.

Transferde 40 milyonluk madde

Antoine Griezmann'ın, Barcelona’dan Atletico Madrid’e transfer olduğu süreçte sözleşmede yer alan 40 milyon Euro'luk madde dikkat çekmişti. Maddeye göre Griezmann'ın, oynadığı maçların yüzde 50'sinde 45 dakikadan fazla sahada kalması durumunda kulübü Atletico Madrid, Barcelona'ya 40 milyon Euro ödeme yapacaktı.

"Zaten borçlular"

SPORT’un haberine göre Barcelona, Atletico Madrid’e dava açmaya hazırlanıyor. Katalan kulüp, Griezmann’ın 4, 28 ya da 90 dakika oynamasının önemsiz olduğunu çünkü Atletico Madrid’in kendilerine halihazırda 40 milyon Euro borçlu olduğunu bildirdi. Haberde, iki kulübün anlaşamaması durumunda Barcelona'nın, Atletico için sorun olabilecek bir dava açmakta kararlı olduğu ifade edildi.

Oyun süreleri dikkat çekti

Barcelona’nın 40 milyon euroluk maddesi sonrası Antoine Griezmann’in Atletico Madrid’de sahaya çıktığı süreler dikkat çekti. Griezmann’in bu sezon oynadığı karşılaşmalar ve aldığı süreler ise şu şekilde: 

  • Getafe / 28 dakika
  • Villareal / 28 dakika
  • Valencia / 26 dakika
  • Real Sociedad / 27 dakika
  • Porto / 29 dakika
  • Celta Vigo / 27 dakika

Eski takımına döndü

Antoine Griezmann geçtiğimiz yıl 31 Ağustos’ta Barcelona’dan ayrılarak 2014’ten 2019’a kadar forma giydiği Atletico Madrid’de dönmüştü.

Senin için hazırladığımız haberler