57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda kaza

10.04.2022 - 12:16 | Son Güncellenme: 10.04.2022 - 12:25

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bugün Bodrum – Kuşadası etabıyla başladı. Bisikletçiler, Bodrum ilçesinden geçerken yaşanan talihsiz kaza ucuz atlatıldı.

Abone Ol
Okuma süresi: 2dk

AJANSSPOR- HABER

Dünyanın en önemli bisiklet takımlarından bazılarına ve dünyaca ünlü bisikletçilere ev sahipliği yapacak 8 etaplı organizasyonda, bisikletçiler Bodrum’dan İstanbul’a 8 günde 1303 kilometre mesafe kat ediyor.

Hollandalı bisikletçi Danny Van der Tuuk, bariyerlere çarptı

Bodrum çıkışında Equipo Kern Pharma takımından Hollandalı bisikletçi Danny Van der Tuuk, bariyere girerek kaza geçirdi. Daha sonra ise 145 numaralı  Van der Tuuk ambulansa alındı.

Genel klasman mayosu turkuaz renkte olacak

Öte yandan Tour of Türkiye, her yıl olduğu gibi bu yıl da lider mayoları ile fark yaratacak. Organizasyonun genel klasman mayosu, yine turkuaz renkte olacak. Böylece Tour of Türkiye’nin kurumsal rengi, yarışın genel klasman lideri olan sporcunun üstünde olacak.

 

En iyi tırmanışçılar Türk Hava Yolları sponsorluğundaki kırmızı mayoyu giyerken, sprint kapıları arasında en yüksek sürate ulaşacak bisikletçilerin mayosu ise Mosso – Ümit Bisiklet sponsorluğunda, yeşil renkte olacak.

 

Türkiye Sprintleri prim kapılarını birinci sırada geçen sporcular ise beyaz mayoyu giymeye hak kazanacak. Yarış içinde nötral servis desteği veren Shimano Türkiye bu yıl aynı zamanda Beyaz formanın da sponsoru olacak ve her prim geçişinde ülkemizin doğal güzelliklerine ve tarihi zenginliklerine vurgu yapılacak.

8 gün boyunca çok üst düzey rekabete sahne olacak 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun takım listesi ve etap programı şu şekilde;

 • WORLDTOUR TAKIMLARI: Bora – Hansgrohe (Almanya), Israel – Premier Tech (İsrail), Astana Qazaqastan Team (Kazakistan), Lotto Soudal (Belçika), Team BikeExchange-Jayco (Avustralya) Team DSM (Hollanda).

 

 • PRO TAKIMLAR: Alpecin – Fenix (Belçika), Team Arkea – Samsic (Fransa), UNO X Pro Cycling Team (Norveç), Drone Hopper – Androni Giocattali (İtalya), Bardiani CSF Faizane (İtalya), Caja Rural – Seguros RGA (İspanya), EOLO – Kometa Cycling Team (İtalya), Euskatel – Euskadi (İspanya), Equipo Kern Pharma (İspanya), Human Powered Health (Amerika Birleşik Devletleri), Burgos BH (İspanya), Team Novo Nordisk (Amerika Birleşik Devletleri).

 

 • KITA TAKIMLARI: Bike Aid (Almanya), Wildlife Generation Pro Cycling (Amerika Birleşik Devletleri), Sakarya BB Pro Team (Türkiye), Spor Toto Cycling Team (Türkiye), Saris Rouvy Sauerland Team (Almanya), China Glory Continental Team (Çin), Global 6 Cycling Team (Yeni Zelanda).

 • 10 Nisan : Bodrum - Kuşadası (207 km)
 • 11 Nisan: Selçuk (Efes) - Alaçatı (158 km)
 • 12 Nisan: Çeşme – İzmir (Karşıyaka) (123 km)
 • 13 Nisan : İzmir (Konak) - Manisa (Spil) (147 km)
 • 14 Nisan : Manisa - Ayvalık (192 km)
 • 15 Nisan : Edremit (Akçay) – Eceabat (57.Alay Şehitliği) (205 km)
 • 16 Nisan : Gelibolu - Tekirdağ (135 km)
 • 17 Nisan : İstanbul - İstanbul (136 km)

Senin için hazırladığımız haberler