69. Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nda Zafere Burgas Uzandı

İsa Kethüda
25.09.2022 - 22:22 | Son Güncellenme: 25.09.2022 - 22:24

25 Eylül Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilen 69. Türkiye Jokey Kulübü Koşusu’nda zafere jokeyi Halis Karataş idaresindeki Burgas uzandı.

AJANSSPOR-HABER

At neslinin ıslahı misyonuyla, ülkemiz yarışçılık ve yetiştiriciliğinin gelişmesine yönelik faaliyetleri yürütmekte olan Türkiye Jokey Kulübü adına bu yıl 69.'su koşulan yarış (G1) 25 Eylül Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda saat 19.30'da başladı.


İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 72. yarış gününde gerçekleştirilen mücadele, 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak 2400 metre mesafe üzerinden çim pistte koşuldu.

Burgas zafere uzandı

Sanem Kahraman'ın sahibesi olduğu Burgas (King David - Thisbe / Yavuzstar) jokeyi Halis Karataş idaresinde, 2.31.97'lik dereceyle 69. Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nda zafere uzandı. Fedai Kahraman'ın yetiştirmiş olduğu safkan bu sonuçla aralarında 2021 yılı Gazi Koşusu şampiyonluğunun da bulunduğu G1 zaferlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Kadir Baltacı'nın antrenörlüğünü üstlendiği 4 yaşındaki doru erkek atın bu birinciliği kariyerinin sekizinci Açık koşu zaferi, toplamda ise on birinci galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Birbirinden iddialı safkanların mücadele verdiği koşuda jokeyi Özcan Yıldırım idaresindeki Zafer Ateşi (Win River Win - Gold Hyperion / Pharly) tabelanın ikinci basamağında yer alırken, Aegean Finale (Not This Time - Final Sense / Street Sense) Ayhan Kurşun ile pistten üçüncülükle ayrıldı. Jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde yarışa katılan Scoutleo (Victory Gallop - Sopran Gath / Galileo) pistten dördüncülükle ayrılırken, Vincitore (Victory Gallop - Elevato / Kaneko) Vedat Abiş ile kendisine beşinci sırada yer buldu. Koşuda farklar da 5 Boy - 1 Boy - 2,5 Boy - 3 Boy şeklinde oluştu.

Yarışın ardından düzenlenen törende, safkanın sahibesi adına yetiştiricisi Fedai Kahraman'a kupasını Türkiye Jokey Kulübü’nün eski Başkanlarından Muammer Kitapçı verdi.

Türkiye Jokey Kulübü Disiplin Kurulu Genel Sekreteri Ateş Saltukoğlu kazanan safkanın antrenörü Kadir Baltacı'ya plaketini takdim etti.


Türkiye Jokey Kulübü eski Başkanlarından Ömer Faruk Girgin ise kazanan safkanın jokeyi Halis Karataş'a plaketini verdi.


Törene Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı,  Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri ve davetliler de katıldı.


Kupa törenin ardından ise Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu ve Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri’nin katılımlarıyla geleneksel pasta kesim töreni gerçekleştirildi.


Törende, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, geçmiş dönemlerde Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra etmiş olan Muammer Kitapçı ve Ömer Faruk Girgin'e hediye takdiminde bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler