8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları...

8 Mart 2018 09:55- Son Güncelleme - 8 Mart 2018 09:55
Google news abonelik
8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ile Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Kadın Milli Futbol Takımı'nın fotoğrafı da paylaşılarak, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimizle kutlarız." ifadesine yer verildi.

TVF'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda, "Güçlü kadın, güçlü Türkiye demektir. Gücümüze güç katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun." denildi.

THF'den yapılan açıklamada, "Bugüne kadar Türk hentboluna oyuncu, antrenör, hakem ve idareci olarak katkısı olmuş kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarız." ifadesi kullanıldı.

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde, başkan Fikret Orman tarafından yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimleriyle başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Atatürk'ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız Beşiktaşımızı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, kadınlarımıza aile ve iş yaşamında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim."

Galatasaray Kulübünün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, "Kadına karşı şiddetin ve sosyal eşitsizliklerin son bulduğu daha iyi bir dünya dileğiyle… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun." ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinden yayımlanan mesajda ise "Varlık sebebimiz olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlar, bu vesileyle başta Fenerbahçeli kadınlar ve kulübümüz bünyesinde görev yapan kadın sporcu ve çalışanlarımız olmak üzere tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam dileriz." denildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamada Türkoğlu'nun şu ifadelerine yer verildi:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle tüm kadınların, daha huzurlu bir hayat yaşamaları adına taşıdıkları istek ve özlemlerini canıgönülden paylaşıyor ve destekliyoruz. Fedakarlığın simgesi olan kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun her daim temel taşları olmuştur. Yaratıcılıktan karar süreçlerine kadar kadının potansiyelini keşfederek, imkanlarının artırılmasını sağlamanın, toplumsal gelişimde önemli rol oynayacağına yürekten inanıyoruz. Bugüne kadar Türk basketboluna oyuncu, antrenör, hakem ve idareci olarak katkısı olmuş kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım."