"8 sene öncesinin rövanşı değil..."

Türkiye'nin Euro 2016 D Grubu'ndaki son rakibi Çek Cumhuriyeti'nin tecrübeli ismi Petr Cech, karşılaşma öncesi temkinli ve iddialı konuştu.
20 Haziran 2016 20:35- Son Güncelleme - 20 Haziran 2016 20:35
Google news abonelik
"8 sene öncesinin rövanşı değil..."

Turnuvayı değerlendiren Petr Cech, "Gruptan çıkabilmek için kalecilik standartları ve oyuncular açısından olağanüstü performanslar görüyoruz. Hem taratarlar hem teknik direktörler hem de genç oyuncular için ilgi çekici. Eğer gruptan çıkarsak büyük bir iş yapacağız. Her şey elimizde. Maçı kazanırsak gruptan çıkma şansımız var." dedi.

Elemelerdeki maçla yarın ki maçın farklı olacağını kaydeden Cech, "Bu maç gruptan hangi takımın çıkacağını belirleyecek. Elemelerde hem kendi sahanızda hem deplasmanda oynuyorsunuz. Ama bu sadece bir 90 dakikaka. İki takımın da kazanmaya ihtiyacı var. İki takım da kazanmak zorunda." ifadelerini kullandı.

"Bunun 2008'in rövanşı olacağını düşünüyor musun?" sorusunu gülerek yanıtlayan Cech, "Bunu söylemiştim. Bu konuyla ilgili soru geleceğinden emindim. 8 sene oldu. Bence bu maç, Prag'daki elemelerde kaybettiğmiz maçın rövanşı olacak. 8 sene önce farklıydı. Oyuncular farklıydı. Bu 2 maçı kıyaslayamayız." yanıtını verdi.

"GRUPTAKİ EN ÖNEMLİ MAÇIMIZ"
Türkiye'nin 2 maçını da kaybetmesini de değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Bence en önemlisi bizim ne yapacağımız, nasıl oynayacağımız. Onlar da farklı oynayacaklar. İşimizi zorlaştırmaya çalışıcaklar. Biz çok iyi odaklanmalı, hazırlanmalıyız. Gruptaki en önemli maçımızı oynayacağız ve gruptan çıkmaya çalışacağız, biz sadece kendi oyunumuzla etki edebiliriz." açıklamalarını yaptı. 

"Türkiye gruptaki en zayıf rakip diyebilir miyiz?" sorusu yöneltilen Cech, "Türkiye'nin iyi bir takımı var. Kaliteli oyuncuları var. Türkiye ilk iki maçını biz ise ilk maçımızı kaybettik, 2.'sini de neredeyse kaybediyorduk. Prag'da bizi 2-0 yendiler. Hala şansları var. Biz onların oynadığı ilk 2 maça takılmıyoruz. Bence motivasyonları yüksek olacak ve şanslarını zorlayacaklar. Türkiye'nin iyi bir kadrosu, özellikle orta sahada kaliteli oyuncuları var. 2 maçlarını kaybettiler ama biz bütün olasılıklara kendimizi hazırlıyoruz; çünkü kaliteliler." sözleriyle yanıtladı.