AjanssporAjansspor uygulamasını indir

95 yaşında koronavirüsten kurtuldu, zafer pozu verdi!

İlk Yayınlanma : 24 Mar 2020 - 13:51 / Son Güncelleme : 24 Mar 2020 - 13:53

Koronavirüs sebebiyle sürekli ölüm haberleri geliyor. Ancak; bu kez 95 yaşında bir kadının COVID-19'a karşı verdiği mücadele öne çıkacak. Alma Clara Corsini, ilerlemiş yaşına rağmen hastalığı atlattı, iyileşti ve zafer pozu verdi. Pekiyi bu nasıl oldu? Yanıtı...

Tüm dünyada koronavirüs tehdidi sebebiyle kırmızı alarm verildi. COVID-19 tedavisi gören ve iyileşen kişilerin sayısı, yaşanan ölümler sebebiyle biraz gölgede kaldı. Söz konusu salgınla ilgili çok çarpıcı bir gelişme yaşandı. 95 yaşındaki İtalyan vatandaşı virüse karşı verdiği mücadeleyi kazandı.

95 yaşındaki Alma Clara koronavirüse karşı galip geldi

Dünya genelinde yaşı ilerlemiş kişilerin koronavirüsten yaşamını kaybettiği istatistiksel olarak da destekleniyor. 95 yaşındaki Alma Clara Corsini isimli bir kadın, koronavirüse karşı günlerdir verdiği mücadeleyi kazanma başarısı gösterdi.

Koronavirüsten kurtulan en yaşlı insan

Corsini, ülkede koronavirüsten kurtulan en yaşlı insan olarak tarihe geçti. Ayrıca antiviral tedavi görmeden bu hastalığı atlattığı belirtilen Corsini, hastanede sağlık çalışanlarıyla birlikte zafer pozu verdi.

Zafer pozu verdi: "İyiyim"

Corsini'nin koronavirüsü yenmekteki en büyük destekçisinin sağlık ekipleri olduğu bizzat 95 yaşındaki kadın tarafından açıklandı. Modena şehrinde yaşayan Corsini, İtalyan basınına konuştu. Yaşlı kadın, "İyiyim. Sağlık ekipleri bana iyi baktılar" dedi. (AJANSSPOR)