AjanssporAjansspor uygulamasını indir

A Spor yorumcusu kulüp başkanı oldu!

İlk Yayınlanma : 09 Nis 2021 - 11:15 / Son Güncelleme : 09 Nis 2021 - 11:20

Spor kanalı A Spor'da yorumculuk yapan Haldun Domaç, Haliç Spor Kulübü'nde başkan seçildi ve ilk konuşmasını da yaptı. İşte detaylar...

A Spor yorumcusu kulüp başkanı oldu!

AJANSSPOR-HABER

İstanbul Süper Amatör Ligi takımlarından Haliç Spor Kulübü'nün olağan genel kurulunda yeni başkan belli oldu. Haliç Spor'da başkanlık görevine spor yazarı ve yorumcusu olan Haldun Domaç geldi. Detaylar haberde... 

A Spor yorumcusu 65 oyla başkan seçildi

A Spor ekranlarında futbolun ve sporun gündemini yorumlayan deneyimli gazeteci Haldun Domaç başkanlığa soyundu. Domaç, divan başkanlığını İstanbul Milli Eğitim eski Müdürü Ata Özer'in yaptığı ve 65 oyun kullanıldığı seçimde Haliç Spor Kulübü'nde oy birliği ile başkan seçildi. 

Haldun Domaç'ın hedefleri neler?

Kuruluşu 1931 yılına dayanan ve Fenerbahçe eski yöneticisi Şadan Kalkavan’ın Onursal Başkanı olduğu Haliç Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Domaç, yaptığı konuşmada kongre üyelerine teşekkür etti. Haldun Domaç, köklü bir geçmişe sahip olan Haliç Spor Kulübü'nün yerinin Süper Amatör olmadığını, öncelikle BAL ve ardından 3. Lig olduğunu ve bu amaca yönelik olarak çalışmalar yapılacağını söyledi. Kulübün tarihi geçmişinde hizmet veren tüm eski başkan ve yöneticilerden ebediyete intikal edenlere rahmet dileyen Domaç, yaşayan başkan ve yöneticilere de kulübe yaptıkları hizmet nedeniyle teşekkür etti.

Haldun Domaç yönetiminde yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Lütfullah Şakar, Mehmet Göztoklusu, Ata Özer, Metin Örel, Derya Uzunöner, Cevdet Aydoğdu, Yılmaz Arslan, Ömer Karaman, Atilla Öztürk, Muharrem Kaya, Ali Coşkun, Şener Kandemir, Cahit Özdemir ve Ömer Manga

Yedek: Metin Bilgili, Temel Uysal, Hüseyin Beyaz, Nihat Birinci, Semih Günal, Naci Altınçekiç, Ahmet Altınçekiç, Hasan Şakar ve Azmi Çırpıcı

Denetleme Kurulu Asıl: Atilla Payalan, Selahattin Yıldırım, Ziya Altınçekiç, (Yedek) Ümit Övet, Mustafa Güner, Özen Sarı.

Haldun Domaç kimdir?

2 Ağustos 1957 yılında Giresun'un Tirebolu ilçesinde dünyaya gelen Domaç'ın babası Atilla ve annesi Güler hanımdır. Haldun Domaç'ın babası memurdur. Annesi ise Rizelidir. Giresun'da Bulancak Atatürk ilkokulunda eğitime başlayan Domaç ardından 1967 yılında ise Fatih Ulubatlı Hasan ilkokulunda eğitimine devam etti. Ortaokulu da Ahmet Rasim ortaokulunda okuyan Domaç lisede ise Pertevniyal Lisesi öğrencisi idi. 1979 yılına gelindiğinde ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitim aldığı yıllarda ise 2 yıl kadar SSK Eminönü şubesinde memurluk görevinde bulunmuştur.

Domaç farklı farklı amatör takımlarda ve Sarıyer Spor Kulübünde profesyonel bir şekilde top koşturdu. Bilek Güreş Antrenörlüğü, Hakemlik görevlerinde yer alan Domaç, Türkiye'de Bilek Güreşi Organizasyonu kurucularından biri olmuştur. Herkes için Spor Federasyonu Bilek Güreşi Dalı Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Uzun bir zamandır A Spor kanalında yer alan Haldun Domaç, bu kanalda yorumcu olarak görev almaktadır. 1979 ve 1988 senelerinde Gazetecilik kariyerine Günaydın Gazetesinde merhaba demiştir. Gölge Adam Gazetesi çatısı altında Spor Müdürü olarak görev yapmış olan Domaç daha sonralarında bazı gazetelerde Yazı İşleri Müdürlüğü, Haber Müdürlüğü, Basın Danışmanlığı, Ekonomi ve Spor Muhabirliği, Spor İstihbarat Şefliği, Spor Yazarlığı, Spor Servisi Yönetmenliği, Program Sorumlusu, Yönetmen Yardımcılığı, Program Yorumcusu ve Sunucusu görevlerini yapmış ve Program Yorumcusu olarak 2014 senesinde başladığı A Spor macerasını halen yürütmektedir. Haldun Domaç, Haliç Spor Kulübü'nde başkanlık görevini yürütecek.