ABD'li Kadın Futbolcu Becky Sauerbrunn'dan Taciz Açıklaması: "Dehşete Düştük"

İsa Kethüda
05.10.2022 - 12:02 | Son Güncellenme: 05.10.2022 - 12:04

ABD'li kadın futbolcu Becky Sauerbrunn, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi'nde (NWSL) yaşanan sözlü ve fiziksel tacizlerin oyuncuları dehşete düşürdüğünü söyledi.

ABD'de kadın futbolcuların maruz kaldığı taciz ve suistimalleri ortaya koyan rapor, dün yayımlanmasının ardından tartışmaları beraberinde getirdi.

"Çok öfkeliyiz"

ABD Milli Takımı ile iki kez dünya şampiyonluğu yaşayan Portland Thorns takımının 37 yaşındaki savunma oyuncusu Becky Sauerbrunn, raporda yer alan sistematik taciz bulgularıyla ilgili, "Dehşete düştük, hayal kırıklığına uğradık ve gerçekten çok öfkeliyiz." dedi.

"Bizi korumakta hep başarısız oldular"

Raporda adı geçen herkesin spordan men edilmesi gerektiğini savunan Sauerbrunn, "Bu noktaya gelebilmek için 200'den fazla insanın travmalarını paylaşması gerektiği için kızgınız. Bu konuda değişimi uzun zamandır oyuncular talep etti. Çünkü karar verici konumdaki insanlar bizi korumakta hep başarısız oldular." diye konuştu.

İlgini Çekebilir
TFF'de 3 önemli isim gönderildi
Habere Git

Geçen yıl ligde yer alan takımlardan North Carolina Courage'ın İngiliz teknik direktörü Paul Riley, hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alınmıştı.


Riley ile ilgili suçlamaların ardından ligde bazı maçlar ertelenmiş, lig yöneticisi Lisa Baird istifa etmişti.

Senin için hazırladığımız haberler