AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Abdülkadir Bitigen kimdir, kaç yaşındadır? Bitigen'in gerçek mesleği nedir?

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2021 - 21:12 / Son Güncelleme : 03 Nis 2021 - 21:22

Abdülkadir Bitigen kimdir ve kaç yaşındadır? Abdülkadir Bitigen kaç yıldır hakemlik yapıyor, aslen nereli, gerçek mesleği ne? Bugün, Hatayspor Galatasaray maçını yöneten Bitigen, sosyal medyada gündeme geldi. Gerek sarı kırmızılı ekibin taraftarı, gerekse futbolseverlerin gündeme taşıdığı Abdülkadir Bitigen, bir anda en çok araştırılan isim oldu. İşte, Abdülkadir Bitigen'e dair merak edilen her şey.

Abdülkadir Bitigen kimdir, kaç yaşındadır? Bitigen'in gerçek mesleği nedir?

Abdülkadir Bitigen kimdir, kaç yaşındadır? Bugün, Hatayspor Galatasaray maçını yöneten Bitigen, internette en çok araştırılan isimler arasına girdi. Bu sezonun çoğunluğunda görev almayı başaran hakem, büyük takımların maçlarına olduğu gibi Anadolu ekiplerinin de maçlarına atanıyor. Bu yıl, toplam maçların yüzde 70'inde görev alan Bitigen, uzun yıllardır profesyonel statüde maç yönetiyor. Peki, Abdülkadir Bitigen kimdir, kaç yaşındadır? Abdülkadir Bitigen'in babası kimdir? Abdülkadir Bitigen nerelidir, gerçek mesleği nedir?

Abdülkadir Bitigen kimdir, kaç yaşındadır?

Abdülkadir Bitigen 1983 yılında Kayseri'de dünyaya gelmiştir. Babası da kendisi gibi futbol hakemi olan Bitigen'in asıl mesleği hakemlik değildir. Bu yıl 38 yaşına girip 39 yaşından gün alan Bitigen, 2014 yılından beri düzenli olarak Süper Lig maçlarını yönetiyor. Özellikle bu yıl Süper Lig maçlarının yüzde 70'inde görev alarak kariyer sezonunu geçirdiği söylenebilir. Emekli futbol hakemi Galip Bitigen'in oğlu Abdülkadir Bitigen'in asıl mesleği diş hekimliğidir. Abdülkadir Bitigen, Süper Lig'de ilk olarak 2014 yılında Eskişehirspor Konyaspor maçını yönetmiştir. 

Abdülkadir Bitigen'in hakemlik geçmişi

İlk kez 2007 yılında profesyonel statüdeki maçları yöneten Abdülkadir Bitigen, 4 yıl boyunca; yani 2007-2011 yılları arasında 3. Lig maçlarını yönetmiş; sonraki süreçte hızla yükselmiştir. Bitigen'in kariyer geçmişi şu şekilde;

  • 3. Lig (2007-2011)
  • 2. Lig (2011-2013)
  • 1. Lig (2013-2014)
  • Süper Lig (2014-Günümüz)