AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Abdullah Avcı: "Biz hiçbir şey kazanmadık"

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 22 Kas 2021 - 21:32 / Son Güncelleme : 22 Kas 2021 - 22:43

Süper Lig'in 13. haftasında Gaziantep FK'yı 3-0 mağlup eden Trabzonspor'da Abdullah Avcı değerlendirmelerde bulundu.

AJANSSPOR - HABER

Abdullah Avcı yönetiminde yoluna doludizgin devam eden ve liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor, Süper Lig'in 13. haftasında Gaziantep FK'yı 3-0 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

İşte Abdullah Avcı'nın açıklmalarından satırbaşları:

"İlk 15 dakika iyi başlayamadık"

"Hamsik ve Bakasetas'ın olmadığı ilk maçımızı oynadık bugün aslında. Geçen sene de 3. kalecimizle Başakşehir maçında oynamıştık. Arda da bu takımın altyapısında yetmişmiş önemli bir değer ve oyunun öncesinde de rakiple ilgili formasyonu değişik takımlardan bir tanesi. Özellikle kendindeyken üçlü, beklerini derinlikte kullandığı ve tamamen kenar orta özellikleri olan bir takımdı. Biz ilk 15 dakika iyi başlayamadık, bunun sebebi uzaktan pas atıyoruz, pas opsiyonlarında doğru değiliz, biz iyi başlayamadık. Ama bireysel oyuncu performansla oyuna döneriz. "

"Biz hiçbir şey kazanmadık"

"Abdülkadir Ömür orta yaptı gol oldu. Bunlar bu işin içinde var. Sonrasında Nwakaeme, Cornelius ve Djaniny'nin geçişlerde golleri var... Bugün ilk 45 dakikada 3 gol atmak kolay değildir. Geçişlerden oyunu belki 4-0, 5-0'a da getirebilirdik. 3-0 önemli bir skor ve iyi bir takıma karşı. Bu tür takımlara karşı sayısal olarak fazla geldiklerinde, bu ligde tehlikelidir. Oyun bazen istediğin gibi olmayabilir ama oyuncuların performansları belirleyici olabilir. Taraftarlarımız bizi sevmeye ve desteklemeye devam etsinler. Biz hiçbir şey kazanmadık. Ne yazarsa yazsınlar, nereye koyarsa koysunlar 13. hafta bitti ve biz lideriz. Biz böyle devam edeceğiz. Oyuncularımız tebrik ediyorum. Şimdi dinlenip, sakat oyuncuların dönmesini bekleyeceğiz."

Avcı, devre arasında takıma transfer yapılıp yapılmayacağı hakkında ise şöyle konuştu:

 

"Uzun zamandır çalışıyoruz"

 

"Düşünüyoruz, çalışıyoruz, uzun zamandır çalışıyoruz. 13 haftada her takım sıkıntılar yaşadı, bizde yaşadık. Peres'siz kazandık, Edgar'sız da kazandık, Vitor'suz da kazandık, Bakasetas'sız da kazandık, Hamsik'siz de kazandık, Siopis'siz de, kalecisiz de kazandık. Biraz da bu tarafından bakmak lazım. Bugün organizasyondaki 2 oyuncunun olmadığı bir maçı da kazandık. Bugün oyun dalgalandı  ama oyuncu devreye girdi. Bunu en iyi şekilde devam ettirmek istiyoruz."