AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Abdullah Avcı: "Bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 17 Eki 2021 - 20:30 / Son Güncelleme : 17 Eki 2021 - 23:35

Trabzonspor haberleri... Trabzonspor'un sahasında Fenerbahçe'yi 3-1 yendiği maç sonrası teknik direktör Abdullah Avcı konuştu. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe'yi sahalarında 3-1 yendikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu. 

"Kasket özel yaptırdığım bir şey"

Galibiyeti değerlendiren Avcı, "Kasket özel yaptırdığım bir şey. Geçen sezon böyle bir hikaye başlattık, bugün de kazanınca taktım. Herkes mutlu. Lideriz. 9. haftada çok önemli bir maç kazandık ama başka bir şey kazanmadık. 

"Bu senaryolara hazır olmalıyız"

Şampiyonluk yolunda giderken bu tip şeyler hızlandırır ama yarından sonra Göztepe maçına dönmeliyiz. İyi bir takımız. Fenerbahçe ligin en iyi savunma yapan takımlarından birisi. Biz öne geçerken, mağlup duruma düştük. Bu senaryolara hazır olmalıyız. Bazen duyguları karıştırdık. Bugün oyunu ağırlaştırdı. 

"Gol ve kırmızı kart doğru zamanda geldi"

Gol ve kırmızı kart doğru zamanda geldi. Topa sahip olduk, bunu bazen hızlı yaptık, bazen yapamadık. Rakip 5'li savunmayı çok iyi yaptı. Son bölümde 2'li santrafora döndük. Bu şehir için bu maç ne ifade ediyor biliyorum ama sadece maç kazandık. Bu takıma taraftar destek olsun, oyuncuya destek olsun. Oyuncuyu maçtan sonra eleştirsin. Bu takım şampiyon olacaksa bugün nasıl 20 bin kişi destek oldu, özellikle yöresel oyuncularımıza maç bittikten sonra eleştiri yapsınlar. Yolumuza sabırla gitmeliyiz. Bazen oyunda duyguları karıştırdık, duyguları karıştırmadan oynayan bir takım olmalıyız. Daha hiçbir şey kazanmadık, daha çok mesafe var.

"Bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum"

Abdülkadir Ömür gibi yöresel oyuncuların hem avantaj hem dezavantajları var. Duygusal yapısı var. Bizim için özel. Bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum, olacaksa Ömür'e çok ihtiyacımız olacak. Bugün de önemli işler yaptı. Bütün oyunculara teşekkür ediyorum" dedi.