AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Abdullah Avcı: Jose Mourinho ile bir düelloya girmem

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 19 Ağu 2021 - 18:51 / Son Güncelleme : 20 Ağu 2021 - 00:43

Son dakika haberleri... Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, AS Roma maçından sonra açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off turunda AS Roma ile oynadıkları ve mağlubiyetle biten maçın akabinde açıklamalarda bulundu. Maça dair görüşlerini anlatan Avcı, rövanşa dair düşüncelerini de basın mensuplarıyla paylaştı. İşte, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın açıklamaları...

Avcı: "Rakip sana sıkıntı yaşatabilir..."

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde:

 

"Oyunun ilk yarısı, 20-22. dakikaya kadar oyun dengeli ve hatta biraz daha lehimizeydi. 22 ile 45 arası oyunu rakip topu alıp oynamaya başladı. Burada planladığımız, özellikle 22'den sonra niye bunu yapamadık. Özellikle biz de bekle üçlü kurmayı, diğer oyuncumuza derinlik verdirmeyi, 3-1-6 gibi olmayı, bazen 3-2-5 gibi olmayı planlarken biz bu üçlülerde mesafelerimizin açık kalmasından dolayı bunu kuramadığımızda rakibe topu vermiş olduk. Aslına bakarsan rakip bizi koşturmaya başladı. Bu tip takımlara karşı top kayıpları yaparsan, topa sahip olmada zaman zaman oyunu verirsen rakip sana sıkıntı yaşatabilir.

"Oyun tamamen elimizdeydi..."

Sonra ikinci yarısının büyük bir bölümünü oyuna hakim olarak oynadık. Mourinho'nun takımları, dünyanın en iyi savunma yapan takımlarıdır. Tamamen geçiş takımıdır. Yaptığımız pas hatasından yediğimiz ilk gol geçiş ve bir duran toptan yedik. Onun dışında beraberliği yakaladıktan sonra oyun tamamen elimizdeydi hatta fırsatlar da geldi. Üzüntüm şu: Fırsat varken kazanabilirdik. Şampiyonlar Ligi takımına karşı oynadık, Şampiyonlar Ligi hocasına karşı oynadık. Biz de bugün Şampiyonlar Ligi takımı gibi dengeli özellikleri bu seviyeleri oynamış, oyuncu kalitesi çok yüksek bir takıma iyi bir organizasyonla oynadık. 

Bazen oyun elinden kaçar. Ama ben bütününden cebimize koyacağımız çok olumlu şeyler var. Bir duran top, kalecimizin eline değmeden 2 gol yedik. Oyun olarak lige yansıması açısından önemli mesafeler kat ettik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Rakip iyi takım. Hocaları iyi. Bence güzel, dengeli bir oyun oldu. Onlar kazandı ve onları tebrik ediyoruz. Bunu kapatacağız, bundan ders çıkaracağız. Sonraki maçımızı sahamızda kazanmak ve yeniden Roma maçına hazırlanacağız.

"İyi bir takıma karşı kaybettik..."

Önce Sivasspor, sonra bunun analizini yapacağız. Bu ay çok yoğun geçiyor. Perşembe-Pazartesi oynuyoruz. Tabii ki orada biz de orada turu atlamak için oynayacağız. Taraftarımız bu takıma sahip çıksınlar. Onların coşkusunu görüyorum. Herkes bu takıma destek versin. Biz doğru yoldayız. Çok iyi oynayarak iyi bir takıma karşı kaybettik.

"Bize destek olsunlar..."

Yönetim ve başkanla beraber çok koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Uzun zamandır olmayan bir organizasyonu... Transferiyle, kampıyla...Yönetime teşekkür ediyorum. Yaptığımız her şey için adım atıyorlar. iyi bir aile ortamı var. Hep beraber hareket ediyoruz. Herkes mutlu. Bize destek olsunlar."

SORU: "Trabzonspor'un tur şansı nedir?"

 

Abdullah Avcı: "Onu matematiksel olarak söylemek zor ama biz önce Sivas'a hazırlanalım, bir toparlanalım hem fiziksel hem de zihinsel olarak. Pozisyon sayısında üstün olmamıza rağmen bunu değerlendiremedik. Belki orada oyun başlar, beklenmedik anda öne geçersin. Orada kazanmak için bütün organizasyonları yapacağız."

Berat Özdemir - Abdülkadir Ömür değişikliği 

 

Abdullah Avcı: "4-4-2'ye döndük, kenarlardan kısa orta, Koita, ilk önce Djaniny, sonra Koita vardı ve içeride de Cornelius vardı. Ters ayaklı oyuncuları, beklerin desteğini yapabilmek için. 2 forvete döndük, bunun karşılığını almaya çalıştık, Cornelius ile aldık ama devamı gelmedi. "

"Mourinho ile bir düelloya girmem..."

"Jose Mourinho ile bir düelloya girmem. Ben Trabzonspor'un teknik direktörüyüm. Bir hoca, hoca ile düelloya girmez. Hayata da öyle bakmadım, bir organizasyon olarak baktım."

"Sonuçta bu Play Station değil..."

"Kolay gol yemedik. Dünyanın en iyi savunma yapan ve en iyi geçiş yapan takımına bir geçişten ve bir duran toptan verdik. Oyuna baktığımızda ne pozisyon verdiğimizi merak ediyorum. Bu kadar yetenekli oyuncularla oynarken takım savunmasıyla ilgili şeylerimi anlattım. Bunların hepsini beraber yapabilmek için çok tekrarlar gerekli. Bu Play Station değil. Bugün taraftar oyundan, coşkudan mutlu. Duran toptan ve geçişten gol yemişsin. Çok pozisyon vermedik. Molde maçında yediğimiz 3 golde topun arkasındayken yedik. Geçişten yemedik."