AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Abdullah Avcı: Lütfen, artık cevap vermek istemiyorum!

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 02 Tem 2021 - 14:59 / Son Güncelleme : 02 Tem 2021 - 15:28

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, transfer konusunda bilgiler verdi. Sörloth ve Ceyhun Gülselam'ı alacaklar mı? İşte açıklamalar...

AJANSSPOR-HABER 

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın toplantısı düzenledi ve gündeme yönelik açıklamalar yaptı. Bordo-mavililerin zirveye çıkacağına inandığını ifade eden Abdullah Avcı, Alexander Sörloth ve Ceyhun Gülselam transferleri hakkında da konuştu. İşte o açıklamalar...

"Trabzonspor zirveye koşacak"

Yeni sezonda nasıl bir oyun vadettikleri sorusunu cevaplayan Avcı şu ifadeleri kullandı: 

"Hücum oynarken dahil, set oynarken veya rakip sahada oynarken de savunma güvenliğini alabilmek önemli. Bazen kendi oyuncu profiline göre bazen rakip analizine göre oyunun iki yönüne duran topların ayrı bölümü santim santim hesaplanan bir bölüme dönmüştür futbol. Trabzonspor rakipleri için büyük bir tehdittir. Transfer yapmasa bile bu böyle. Mevcut oyuncu grubumuzla önemli bir mesafe aldık. Trabzonspor en tepe en zirveye koşacaktır."

"Şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız"

Şampiyonluk konusunda konuşan Avcı, "6 aylık süreçte takımın oyun felsefesini oturtmak için uğraştık ve mevcut oyuncu grubuyla önemli mesafe kat ettik. Buna teknik, taktiği de koyabiliriz. Deneyimli oyuncuları koyduğun zaman şampiyon olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Hedeflerimiz bunlar. Yapılan transferler de bu anlamda yapıldı. Bugün herkesin tandığı heyecanı olan, grup enerjisi ile mücadele edecek bir oyuncu grubu var. Avrupada 4 tane transfer bitiren takım yok. Hem yarışırken hem çalışırken izleme ekibiyle yöneticilerin de destek verdiği tespitler üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Duran top vurgusu

Trabzonspor'un teknik patronu, "Dünya futbolunda uzaktan orta diye birşey kalmadı. Organizasyon içinde bazen uzaktan ortalarda bütünü oynayacak geçişi konuşuruz. Duran topla ilgili çalışmalar üzerinde olacağız. Takım için önemli istatistikler var ve geriden gelmesine rağmen yarışın içine giriyorduk. Trabzonspor bu sene hedeflerini daha da yukarı çekmiştir" ifadelerini kullandı. 

Sörloth ve Ceyhun Gülselam açıklaması

Abdullah Avcı transfer konusunda da mesajlar verdi. Avcı Sörloth konusunda, "Sörloth buyursun gelsin dedim. Bu konuyu şu an bizde başkan takip ediyor. Ceyhun Gülselam gündemimizde yok. Hamsik, büyük bir oyuncu ve Türk futboluna çok önemli şeyler katabilecek bir oyuncudur. Zaman içerisinde göreceğiz. Hamsik Türk futboluna neler veriyor? Bunu görmek lazım. 24 yaş ortalamasıyla en fazla yerli oynatan ve bu ligde yarışan bir teknik direktörüm. Üstüne koyarak gideceğiz. Daha fazlasını üzerine koyacağız" dedi.

"Ömür'den beklentim çok yüksek"

Avcı, Abdülkadir Ömür ile yaptığı konuşmayı anlattı. Avcı, "Ömür ile 1 saat önce konuştum, daha evvel de söyledim en yetenekli oyuncularımızdan bir tanesi ve bugün de beraberiz. Sakatlıklar gelişimini tıkamış olabilir. Abdülkadir Ömür'ün önemli bir çıkış yapabileceğini ve önemli katkılar sağlayabileceğini düşünen birisiyim. Bugün de konuştuk. Bunlarla ilgili de konuştuk. Hazır bir şekilde gelecek ve benim kendisinden beklentim çok yüksek" diye konuştu. 

"1 maçla mı tartışacağız"

EURO 2020'den elenen A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile ilgili olarak ise Avcı, "Şenol hoca benim hocalığımı da yaptı. Türk futbolunun sorunları var. Düşüncelerimi daha önce de söyledim. İlk defa Play-Off oynamadan bir turnuvaya gittik. 1-2 maçla mı eleştireceğiz Şenol Güneş'i? Türk futbolunun sorunu Şenol Güneş, Abdullah Avcı değildir. Türk futbolunda organizasyon sorunu var" dedi.

Uğurcan Çakır ve sol bek

Transferin gözdesi Uğurcan hakkında da Avcı, "Uğurcan Çakır ile bir saat önce konuştum. EURO 2020'de milli takımımızın en önemli oyuncularından biriydi. Kendisi şu an tatilde. Transferi durumunda her türlü senaryoya hazırlıklıyız" derken, "Sol bek istiyoruz ama Faruk Can da çok iyi gidiyor. Trondsen de çalışmalara başladı" açıklamasını yaptı.

Trabzonspor Teknik Direktörü yabancı kuralı hakkında ise şu ifadeleri kullandı: 

"8+6 kuralı Türk futbolcuları geliştirmez, aksine önlerini tıkar. Lütfen! Artık bu konuyu konuşmak ve cevap vermek istemiyorum. Mesela Alman Milli Takımı'nın en yetenekli oyuncuları iki tane Türk! Kısıtlama mı var orada?"