Abdullah Avcı'ya sordu: Nerede 40 genç?

03.07.2022 - 11:25 | Son Güncellenme: 03.07.2022 - 11:33

Trabzonspor'un transfer politikasını eleştiren gazeteci Cevat Kol, teknik direktör Abdullah Avcı'ya takım kadrosuna katılan genç futbolcuların akıbetini sordu. İşte detaylar...

Gazeteci Cevat Kol, Yeni Çağ Gazetesi'ndeki köşe yazısında, Trabzonspor'un transfer politikası, Egemen Korkmaz'ın takımdan ayrılması ve transfer edilen genç futbolcuların durumuyla ilgili bir çok konu hakkında eleştirelerde bulundu. İşte Kol'un o yazısı... 

"Trabzonspor, TFF seçimlerinde kalesinde gördüğü golü transfer hamlesi ile telafi etmeye çalışıyor. 3 yeni isimle Denswil kadroya dahil edildi. İmza parası ve sözleşmesi “maşallah” dedirtecek türden. Şampiyon takımda her şey güllük gülistanlık değil. Ortalık sakin, millet oyuncu alıp satma “goy goyu”  yaparken biz de bir kaç konuyu dile getirelim..

"Trabzonspor çifte, katmerli ödeme yapıyor"

Şampiyon olmuş takım, şampiyonluk pirimini bekliyor. Şu bir gerçek kimsenin bu kulüpte alacağı kalmaz...

Kadroda yabancı çok. Kotanın üzerinde bir yığılma var. Bunların parasını vererek bir kulübe göndermek bir maliyet, onların yerine oyuncu almak ayrı bir maliyet. Trabzonspor çifte, katmerli ödeme yapıyor. Eldeki maliyetli fazlalık yerlileri söylemiyorum, yazmıyorum bile…

İlgini Çekebilir
Yeni transfer gece yarısı İstanbul'a geldi. İmzayı atacak...
Habere Git

Egemen Korkmaz neden gitti

Şampiyon takımın teknik kadrosundan Egemen Korkmaz gitti! Neden gittiği konusunda tatmin edici bir açıklama yok. Sürmene’de arsa alan, Trabzon’da gayrimenkul alan adam şampiyon takımdan niye gider? Ailevi nedenleri külahıma anlatın...

"1000 kişiden birer milyon kampanyası güdük kaldı"

Kombinelere büyük zamlar geldi. Taraftar gruplarına verilen vaadler havada kalmış. Başarı birlikte geldiyse bu ayrım niye? 

 

1000 kişiden birer milyon kampanyası güdük kaldı. Beklenen rakamın yüzde 5’i bile olmadı. Yönetim kendi içinde kampanyayı dolduramadı.

 

TFF’ye verilecek isim konusunda dirayet gösterip “hayır” diyen isimleri biliyorum. Onları tebrik ediyorum. Dolgu malzemesi olmadılar..Bunlar böyle uzar gider. 

"Avcı’nın 'Trabzonspor' diye bir derdi yok"

Teknik heyet kısmına gelirsek; Avcı’nın “Trabzonspor” diye bir derdi yok. İki yıl önce Erzurumspor deplasmanında beraberlik sonrası yaptığı konuşmayı bulun izleyin. Takıma 40’a yakın genç alındı. Ortada bir tane yok. “Al ver kulüplerin ekonomisine can ver.” Yabancı, yaşlı, pahalı deneyimli oyuncular aldırıyor. Satamazsınız. Parasını verip göndereceksiniz. Avcı,  biten kredisini Trabzonspor’da düzeltti. Başakşehir, Beşiktaş ve milli takımdaki tablosu ortada.  Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse,  Trabzonspor Avcı’nın kariyeri için altın küpü oldu. Akla kara bu sezon ortaya çıkacak. Herkes gerçekleri görecek. 

"Gerçeklerle yüzleşmeye hazır olun…"

Başarının gerçek sahibinin kimler olduğunu yaşayıp göreceğiz. Kimine göre Ağaoğlu, Kimine göre Avcı, kimine göre Hacıkerimoğlu. Kimine göre tribünler, kimine göre yerel medya!


Son söz: Gerçeklerle yüzleşmeye hazır olun…

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler