• Diğerleri

"Abdullah Avcı’ya tahammülümüz var mı?"

Trabzonspor'un efsane ismi Necmi Perekli, Abdullah Avcı iddiaları hakkında ne düşünüyor? Trabzonspor yeni teknik direktörü olmak için Abdullah Avcı mı olacak? İşte detaylar...
29 Temmuz 2020 15:23- Son Güncelleme - 29 Temmuz 2020 16:57
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor'un efsane ismi Necmi Perekli, teknik direktörlük görevi için düşünülen Abdullah Avcı ile ilgili konuştu. Perekli, "Tahammül edebiliyorsak alın" dedi.

"Tahammül edebiliyorsak alın"

Kadırga TV Spor Müdürü Serkan Genç’in hazırlayıp sunduğu Spor Saati programında konuşan Perekli, ''Ben neden Abdullah Avcı Trabzonspor’da yapamaz derken; beni sosyal tarafı ilgilendirmez, beni teknik tarafı ilgilendirir, yani Avcı’nın uygulayacağı düzen, oynatacağı sistem,şu anda Trabzonspor’a uyum sağlayabilmesi için çok yılların geçmesi lazım. Eğer biz camia ve taraftar olarak tahammül edebiliyorsak alın. Ben de taşın altına elimi sokarım hiç merak etmeyin. Ama sen hayır bunu uygulayamazsın... Tabzonspor’a neden uygulayamazsın? Tahammül edemezsin de ondan. O sabır bizde yok. Trabzonspor olarak istiyoruz ki hemen başarı gelsin onun için onu bırakacaksın'' dedi.

"Beşiktaş'ta ise başarılı olamamasının sebebi..."

Avcı'nın belli bir oyun sistemi olduğu ve bu sistemde başarılı olduğunu belirten Perekli, "Abdullah Avcı'nın kendine has oynatacağı bir oyun sistemi var o şekilde başarılı olmuştur. Beşiktaş'ta ise başarılı olamamasının sebebi kendi oyun sistemini uygulamaya çalışmasıdır. Sergen geldi takımı 3. yaptı, çünkü Beşiktaş'ın oynayabileceği düzeni oynattığı için başarılı oldu" şeklinde konuştu. 

"Biz önce başarıyı istiyoruz"

"Biz önce başarıyı istiyoruz"

Yani sen kendi oyun sistemini oynatacak kapasite varmı bu çok önemlidir. Gelelim Trabzonspor’a...Biz nasıl bir takımız? Özünde futbolcuya dayalı bir düzen, yani yeteneğe. Maharete dayalı bir sistem, yani kendi sistemini oturtması için uzun bir zaman lazım. Peki, bizim Abdullah Avcı’ya tahammülümüz var mı? Olamaz, çünkü kimsenin Trabzonspor’a tahammülü yok, biz bir an önce başarıyı istiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı. 

Böyle gol 40 yılda bir görülür