Abdullah Ercan: 'Trabzonspor'da kim çalışmak istemez ki?'

4 Ocak 2020 20:18- Son Güncelleme - 4 Ocak 2020 20:25
Google news abonelik

Trabzonspor ve Milli Takımın eski futbolcularından olan Abdullah Ercan, Bordo-Mavili takım hakkında açıklamalarda bulunurken şampiyonluk şansını değerlendirdi.

Ercan, kendisiyle ilgili gündeme gelen Trabzonspor'da göreve başlayacak iddialarını da cevapladı.

Abdullah Ercan, Trabzonspor'dan teklif aldı mı?

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Abdullah Ercan, "Trabzonspor ligin ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdi. Trabzonspor birkaç pozisyona takviye yaparsa şampiyon olabilir. Trabzonspor'da bir teknik direktör ayrılığı yaşandı, bu ayrılığın içeriğini bilmediğim için yorum yapmayacağım. Öncellikle şunu söyleyim, Trabzonspor'dan teklif almadım. Trabzonspor'da 9 sezon oynadım, Trabzonspor formasını gururla taşıdım, kim Trabzonspor'da çalışmak istemez ki?" ifadelerini kullandı ve ekledi: 

"Bu yıl şampiyonluk yarışının Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor'la Başakşehir, Sivasspor ve Alanyaspor arasında geçeceğini düşünüyorum. VAR sisteminin Türkiye Ligi'ne entegre edilmesi ve doğru futbolcu seçimi ile Anadolu takımları ile İstanbul takımları arasındaki fark kapandı."

Merih Demiral dönemi

"Merih Demiral bugün Avrupa'nın önemli takımlarında oynayabilecek bir potansiyele geldi. Merih 1998 doğumlu ve yetenekli bir oyuncu. Benim düşüncem bu yaştaki oyuncunun maç sayısını artırması gerekli ve oynayabileceği takımda olması lazım."