Abdullah Ercan'dan çarpıcı açıklamalar! Uğurcan, Trabzonspor, Milli Takım...

11 Ekim 2019 18:44- Son Güncelleme - 11 Ekim 2019 15:45
Google news abonelik

Ümit Milli Takım eski teknik direktörü Abdullah Ercan, Türkiye-Arnavutluk maçı, Trabzonspor, Merih Demiral ve Uğurcan Çakır hakkında açıklamalarda bulundu.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Abdullah Ercan, “En ciddi maçımızı oynayacağız. Seyirci desteğine de ihtiyacımız var. Tecrübeli ve genç bir takımımız var. Arnavutluk grupta iddialı olabilmek için en son maçını oynayacak. Ben bu noktada zor bir olacağını fakat galibiyete yakın olduğumuzu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı ve ekledi:

 

“Son zamanlarda milli takımımızdaki sıkıntımız stoper ve bekti. Merih'i 2 yıl önce 2 yaş üst arkadaşlarıyla maçta oynattım. Merih'in daha iyi olacağını düşünüyorum bunun için de oynaması lazım. Merih için Milan iddalarını bilmiyorum. Merih, Milan'a giderse oynar. Mehmet Zeki ile alakalı şunu söyleyim. Mehmet Zeki, İstanbulspor'dayken Ümit Milli Takıma davet ettiğimizde insanlar bizi eleştirmişti. Türk milli takımı yeni bir sağ bek kazandı.”

“Yabancı kuralı ile yorumum şu şekilde; iyi oyuncu her türlü oynar. Türk iyise Türk oynar, yabancı iyiyse yabancı oynar. Bizim sorgulamamız gereken altyapı eğitimi.”

 

“Trabzonspor sezonu erken açtı. Trabzonspor’un kadrosundaki oyuncular birlikte oynayabilirse Trabzonspor şampiyonluğun en büyük favorisi olur. Uğurcan Çakır, Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa Ligi’nde ilk 5 sırada yer alan takımlarda rahat oynar.”

AJANSSPOR