"Abdurrahim Albayrak için üzülüyorum"

02.10.2020 - 16:35 | Son Güncellenme: 02.10.2020 - 16:39

Galatasaray'ın eski yöneticisi Turgay Kıran, sarı-kırmızılıların gündemini değerlendirdi. Avrupa Ligi maçı, Belhanda konusu ve Abdurrahim Albayrak'ın gafları için neler düşünüyor? İşte yanıtı...

"Abdurrahim Albayrak için üzülüyorum"

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Turgay Kıran, sarı-kırmızılıların gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Kıran, Galatasaray’ın artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini ifade etti. Kıran, canlı yayında tüm soruları yanıtladı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Turgay Kıran’ın açıklamaları şu şekilde:

“Rangers maçında önemli bir fırsatı kaçırdık”

Galatasaray eski yöneticisi, sarı-kırmızılıların Rangers maçını kaybederek önemli bir fırsatı değerlendiremediğini söyledi. Kıran, “Fatih Terim derbide Rangers maçını düşünerek takımı daha defansif oynattı. Galatasaray’da ofansif oyuncular iyi değildi. Derbi maçı önemlidir ama Rangers maçı daha önemliydi. Galatasaray’ın, kuruluş tarihinde bir başarıya imza atılması gerekiyordu. Bir de aynı güne denk geldi maç. Çünkü Galatasaray’ın misyonu Türk olmayan takımları yenmektir. 6 milyon Euro gibi bir bedeli kasaya koyabilmek elbette önemli. Milyonu bırakın, her bir kuruşun büyük önemi var. Seyircisiz maçlar oynanıyor, sponsorlar eskisi gibi para vermiyor. Bu açıdan bu bedel de önemli bir girdi olacaktı. Bu fırsatı kaçırdık” dedi.

“Albayrak için üzülüyorum”

Turgay Kıran, Abdurrahim Albayrak ile Fatih Terim arasındaki fikir ayrılıklarına da değindi. Kıran, “Abdurrahim Albayrak’ın dili çok sürçüyor. Beyaz sayfalar ve Grasshoppers örneği var. Bir Galatasaraylı olarak üzülüyorum. Galatasaray’ın İkinci Başkanı konuştuğunda çok önemli şeyler söylemesi gerek. Fenerbahçe maçı öncesinde, ‘Beyaz sayfa açalım’ dedi. Böyle bir maç öncesinde kimse ‘beyaz sayfa’ açmaz. Beyaz sayfayı açması gereken bence Galatasaray değil, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tu. Çünkü başkan ve teknik direktör birbirinin muhatabı değildir” açıklamasını yaptı.

“Galatasaray fabrika ayarlarına dönmeli”

Öte yandan Turgay Kıran, Galatasaray’ın artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini vurguladı. Kıran, “Birkaç dil bilen Ali Sami Yen Galatasaray’ı kuruyor. Şimdilerde ise hangi takımla oynadığını bilmeyen yöneticiler var. Bu arkadaşlarımıza kızmıyorum. Genel Kurul seçti. İbra edilmediler. İbra edilmemelerine rağmen halen oradalar. Galatasaray’ı artık fabrika ayarlarına döndürmek gerekiyor. Galatasaray bir futbol takımı değildir. Galatasaray, spor kulübüdür” ifadelerini kullandı.

“Belhanda Galatasaray’a zarar veriyor”

Galatasaray’ın eski yöneticisi, takımdan ayrılması gündemde olan Belhanda ile ilgili de fikrini açıkladı.

Belhanda’yı kısa vadede düşünmek yanlış. Belhanda, Galatasaray’a layık bir oyuncu değilim. 2 maçta gol atmakla futbolcu olunmaz. Canını dişine takan futbolcuları hatırlıyoruz. Galatasaray’a her şeyini veren oyuncular gerek. Bu tip oyuncular Galatasaray’a zarar veriyor. Fatih Terim’e saygı duyarım. Ama yönetici olsam Belhanda’yı kadroda tutmam.

Senin için hazırladığımız haberler