Açıkladı: 'Tedavi sürecinde en önemli şey...'

Koronavirüse yakalanan Abdurrahim Albayrak'ta hangi belirtiler vardı? Tedavi sürecinde en önemli şey ne? Hastanede neler yaptı?
2 Nisan 2020 10:03- Son Güncelleme - 2 Nisan 2020 10:07
Google news abonelik

Koronavirüse yakalanan ve 15 günlük hastane sürecinin ardından taburcu olan Abdurrahim Albayrak, bu zorlu süreçte yaşadıklarını anlattı. İşte Sabah gazetesi yazarı Levent Tüzemen’e konuşan deneyimli yöneticinin açıklamaları...

Hastalık belirtileri nelerdi?

Hastalıkla ilgili belirtileri sıralayan Albayrak, “Ateş, öksürük ve halsizlik vardı. Yani grip ya da soğuk algınlığı geçirdiğiniz zaman yaşadığınız şeyler. Şikayetler devam edince doktoruma başvurdum. Hastaneye gittim, tetkikler yapıldı” dedi.

'Burada önemli olan insanın psikolojisi'

Testinin pozitif çıktığını söyleyen Albayrak sözlerine şöyle devam etti:

“İki hafta süren bir hastane sürecim oldu. Elbette sıkıntılar yaşadım. Fakat çok iyi bir sağlık heyeti tarafından tedavime başlandı. Önce ateşim sonra öksürüğüm git gide azaldı. Burada önemli olan insanın psikolojisi. Moraliniz iyi olursa emin olun ki ilaçlarla birlikte daha fazla etki ediyor. Hastane süresince yalnız kaldım. Kimseyle temas etmedim. Bol bol dua ettim.”

Evde kal hastanede kalma

Evde kal hastanede kalma

Albayrak’la birlikte eşi ve oğlu da koronavirüse yakalanmıştı. Bu süreçte onları göremeyen Galatasaraylı yönetici, “Onlar için elimden sadece dua etmek geldi. Binlerce telefon ve mesaj aldım. Çoğuna cevap veremedim. Ama hepsi moral oldu. Hastalığın yaşla ilgisi var ama insanın moralinin yerinde olması her şeyden önemli. Size diyorum ki evinizde kalın, devletimizi dinleyin. Hastanelerimiz, doktorlarımız mükemmel. Evde kalırsak onların da işi rahatlar. Evde kal hastanede kalma. Bunu sürekli söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın eşi Şükran Albayrak taburcu edildikten sonra evine yerleşirken Abdurrahim Albayrak tedbir amaçlı şirketindeki, her türlü izolasyonu sağlanmış özel odasını kullanıyor.

Albayrak 31 Mart'ta taburcu edilmiş ve bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurmuştu. 

11 kişi kaleyi kapattı! Duvar oldular...