• Diğerleri

"Acun Ilıcalı ile görüşmelerimiz olumlu ilerliyor"

25 Haziran 2020 16:13- Son Güncelleme - 25 Haziran 2020 16:18
Google news abonelik

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Acun Ilıcalı, Fortuna Sittard'ı satın alacak mı? Hollanda'da maçlar seyircili mi oynanacak? Sercan Yıldırım, Fortuna Sittard'a transfer olabilir mi?

Hollanda'da maçlar seyircili oynanacak!

Hollanda'da liglerin seyircili olarak başlayacağını söyleyen Işıtan Gün, "Holanda'da yeni sezon 1 Eylül itibariyle seyircili olarak başlayacak. İlk maçlarda sosyal mesafe kuralı gözlenecek. Stadyum kapasitelerinin 3'te 1'i kullanılacak" dedi.

"Acun Ilıcalı'yla görüşmelerimiz olumlu ilerliyor"

Acun Ilıcalı'nın Fortuna Sittard'ı alacağı yönündeki haberlere değinen Işıtan Gün, "Kulüplerde ciddi bir onay süreci var. Kulüplerde herhangi bir hissedar değişimi için onay gerekiyor. Acun Ilıcalı'yla görüşmelerimiz gayet olumlu ilerliyor. Geçen sene 3-4 kulüpte böyle talepler reddedildi. Maddi gelirlerin şeffaf olması çok önemli. Burada incelenen ana etken bu. Kulüp sahipleri için çok dikkatli davranıyorlar. Biz bir sorun beklemiyoruz. Acun Ilıcalı'yla görüştüğümüzü federasyona bildirdik. Biz 4 yıldır buradayız. Olumlu işler yaptığımızı düşünüyorum. Bu hafta içinde bir oyuncumuzu Feynoord'a sattık. Son 4 yıldır sadece transferden 5.5 milyon Euro kazandık. Hollanda'da en iyi yönetilen 4-5 kulüpten biriyiz" şeklinde konuştu.

Sercan Yıldırım açıklaması!

Sercan Yıldırım açıklaması!

Sercan Yıldırım'ın Fortuna Sittard'a transfer olacağı yönündeki haberleri değerlendiren Işıtan Gün, "Biz kendimizce bir başarı hikayesi yazdık. Acun Ilıcalı bugüne kadar girdiği hiçbir işte başarısız olmamış. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bizim bir oyuncu politikamız var. Her türlü fikri değerlendiririz. Kulüp adına faydalı olacaksa her türlü fikre açığız. Biz bir oyuncunun pasaportuna bakmıyoruz. Biz dünyanın her yerini tarıyoruz. Bizim işleyen bir sistemimiz var bunu geliştirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sneijder dönüyor mu?

Galatasaray'ın eski yıldızı Wesley Sneijder'le yakın dostluğu olan Işıtan Gün, Wesley Sneijder'in Galatasaray'a dönme ihtimalini yorumladı. Işıtan Gün, "Wesley Sneijder'le bunu konuşmadık. Bildiğim kadarıyla böyle bir durum söz konusu değil. Sneijder'in yarın bir kitabı çıkıyor. Burada çok yoğun bi hayatı var" diyerek sözlerini tamamladı.

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20