Acun Ilıcalı'dan Fenerbahçe ve Ali Koç açıklamaları

Ali Bozkurt
17.11.2023 - 20:08 | Son Güncellenme: 17.11.2023 - 20:16

İngiltere Championship takımlarından Hull City'nin patronu olan Acun Ilıcalı, Fenerbahçe ve Ali Koç hakkında yorumlarda bulundu. İşte detaylar...

Acun Ilıcalı'dan Fenerbahçe ve Ali Koç açıklamaları

AJANSSPOR HABER

İngiltere'de iNews'e konuşan Ilıcalı, Hull City ile ilgili planlarından ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan bahsetti. Acun Ilıcalı, hayal ettiği her şeyi elde ettiğini ve sıfırdan kahramana dönüştüğünü vurguladı. 54 yaşındaki Hull City patronu, Türkiye'de de bir numaralı kanal olduklarını dile getirdi. TV8, TV8,5 ve Exxen gibi platformlarında sahibi olan Acun Ilıcalı, "Türkiye'den çıkan en başarılı uluslararası yapım şirketiyiz. Şimdi kendimi sıfırdan yeni bir işe başlamış gibi hissediyorum ve bunun benim için ne kadar heyecan verici olduğunu anlatamam. Medya işime başladığım gibi hayatımın geri kalanını yaşıyorum. Aynı mutlu günleri hissediyorum, artık küçük kazançlarla mutluyum, küçük başarılarla çok mutluyum" dedi.

"Hedef tarih yazmak ve bunu yapmanın en iyi yolu İngiltere"

Hull City ile tarih yazmayı ve Premier Lig'e yükselmeyi hayal ettiğini söyleyen medya ve takım patronu, "Hedef medyadayken de aynıydı. Tarih yazmak, futbol tarihi yazmak ve bunu yapmanın en iyi yolu İngiltere'de çünkü kimse Premier Lig'in dünyanın zirvesi olduğunu tartışamaz. Burası futbolun NBA'i. Bu yüzden yeteneklerimi İngiliz futbolunda göstermek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Paranın satın alamayacağı bir mutluluk verir"

Futbol kulübü almanın tutku ve mutluluk verdiğini söyleyen Hull City patronu, "Herhangi bir finansal hesaplama sizi mutlu etmez ama özel bir jet hayatınızı değiştirir ve bir futbol kulübü de aynıdır. Hiçbir hesaplamada para kazanacağınızı kâğıda dökemezsiniz. Bu bir tutkudur. Bir jet lükstür ve bir futbol kulübü de aynıdır. Size paranın satın alamayacağı bir mutluluk verir. Benim için parayla ilgili hiçbir hesaplama yok. Ancak bu düşünmediğimiz ya da para konusunda makul olmadığımız anlamına gelmiyor. Ve bu arada, finansal olarakta düşündüğümüzden çok daha olumlu gidiyoruz" şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe'de bir oyuncuyu istiyorlarsa onu satın alırlar"

Fenerbahçe ve başkan Ali Koç hakkında iNews'e demeçler veren Acun Ilıcalı, "Son beş ya da altı yıldır Türkiye'de Fenerbahçe ile çalışıyorum, başkanla çok yakındık. Fenerbahçe'de bir oyuncuyu istiyorlarsa onu satın alırlar. Burada bir oyuncu istiyorsunuz ve onun sekiz ya da dokuz seçeneği daha var ve sizinkinden daha iyi olabilirler. Ama başarılı olduğunda buna değer. Jaden Philogene'i Hull'da, takımda ve iyi performans sergilerken gördüğüm için çok gururluyum" dedi.

"Her şeyi tek kelime ile özetlememi isteseydiniz bu 'ilerleme' olurdu"

Hull City'nin teknik direktörü Liam Rosenior için konuşan 54 yaşındaki patron, "eknik direktörümüz Liam Rosenior ile konuştuğumuz her şey, hayal ettiğimiz her şey, planladığımız her şey gerçekleşmeye başladı. Geçen yıl olan her şeyi tek kelimeyle özetlememi isteseydiniz, bu 'ilerleme' olurdu" dedi.

"Bununla gurur duyuyorum"

Hull City'nin kendi sahasındaki maçlarda ortalama taraftar sayısının 12 binden, 21 bine çıkması ile ilgili gelen soruyu cevaplayan Ilıcalı, "Bununla gurur duyuyorum. Hull'ın güzel insanları stadyuma her gittiğimde bana sevgi gösteriyorlar ve bu sevgi ve inanç bizi daha da yukarılara taşıyacak. Ayrıca insanların izlemek isteyeceği bir takım yarattığı için Liam'a da övgüler yağdırmak gerek" açıklamasını yaptı.

"İlk 6 bizim içim çok iyi olur"

Premier Lig'e çıkmanın tek hedefleri olmadığını söyleyen Hull City sahibi, "Premier Lig bizimki gibi güzel bir kulüp için tek hedef değil. Premier Lig'de mutlu olup olmayacağımızı bilmiyoruz, bazen oraya şans eseri ulaşırsınız ve hazır değilsinizdir. Hemen küme düşersiniz ve bu bir kabusa dönüşür ki bu kulübün başına daha önce de geldi. Her zaman daha iyi ve daha iyi olmayı düşünmeliyiz. Bu sizi bu ligde ilk altıya, ilk sekize ya da ilk 10'a götürebilir. İlk altı bizim için çok iyi olur ve bu bizim için büyük bir olasılık. Göreceğiz, eğer orada olursak bunu hak edeceğiz. Eğer bunu yapamazsak, buna hazır değiliz demektir" şeklinde konuştu.

"2 veya 3 transfer yapacağız"

Ocak ayındaki kış transfer döneminde 2 veya 3 transfer yapacaklarını belirten ünlü isim, "Ocak ayı çok çok zor bir dönem olmayacak. İki, belki de en fazla üç transfer yapmaya odaklanmış durumdayız. Rakamlar az olduğunda, onları almak daha kolay çünkü bu sefer daha fazla seçeneğimiz olacak. Takıma birkaç oyuncu eklemek için elimizden geleni yapacağız ama takımın kalitesinden çok memnunum" ifadelerini kullandı.

"Başka bir kulüp satın almaya çok yakınız"

Acun Ilıcalı, geçen hafta İrlanda takımı Shelborune'e yapmış olduğu yatırımları sonlandırdıklarını açıklamıştı. Yeni bir takım arayışına geçen Acun Ilıcalı, "Benim işim bir medya prodüksiyon şirketi ama genç futbol yeteneklerinin prodüksiyonunu yapmak ve elimden geldiğince en iyi yetenekleri elde etmeye çalışmak istiyorum. Daha büyük, 360 derecelik bir futbol operasyonu yapmak istiyorum. Başka bir kulüp satın almaya çok yakınız. Salı sabahı bir toplantı için bir yere uçtum ve kulübün her yerinde bulduğumuz tüm iyi yetenekleri test etmek için bize çok faydalı olacak bir kulüp satın almaya çalıştım. Takımım dünyanın en iyi yeteneklerini getirme gücüne sahip ama örneğin Hull'a üç forvet oyuncusunu nasıl getirebilirim? Bu imkânsız. İşte bu yüzden başka bir kulübe ihtiyaç var" dedi.

"Çocukken stadyumların önünde uyuyordum"

Hull City taraftarları hakkında konuşan ünlü isim, taraftarları çok mutlu etmek istediğini vurgularken "Hull City'yi ne kadar önemsediğimizi anlamalısınız. Deplasman taraftarlarını stada taşıdık çünkü taraftarlarımızın 90 dakika boyunca kalecimin arkasında olmasını istedim. Deplasman taraftarları için trenlerle ilgili sorunlar yaşandığında onları seyahat ederek destekledik. Ben de bir taraftardım, stadyumlara gidiyordum, çocukken stadyumların önünde uyuyordum. Taraftar olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Ben de oradan geldim. Benim amacım insanları mutlu etmek. Eğer insanlar mutlu değilse asla bir şey yapmam. (Daha önce) TV muhabiriyken en iyi muhabirdim ama bunun nedeni patronumun beni sürekli mutlu etmesiydi. Çılgın bir muhabirdim. En iyi haberleri ben yapardım, kendi programımı yapmadan önce tüm Türkiye benim haberlerimi izliyordu. Bana kalan ders ise iyi bir patron, iyi bir insan olmak" dedi.

"Bir oyuncum 15 gün benim evimde kaldı"

Amacının futbolcularının yanında olarak onları mutlu etmek istediğini söyleyen Acun Ilıcalı, "Amacım tüm oyuncularımın yanında olmak. İsmini vermek istemiyorum ama bir oyuncum 15 gün boyunca benim evimde kaldı. Ben orada değildim ve o başka bir ev bulmaya çalışırken ben de evimi ona verdim. Bir keresinde uçağımı başka bir oyuncuya vermiştim. Bu tür şeyler, insanlara dokunduğunuzda ve bu sizin kalbinizden geldiğinde kendilerini size daha yakın hissediyorlar. Daha fazla performans gösterdiklerini söyleyebilirim. Ailemi uzun zaman önce kaybettim ama bana öğrettikleri şey insanları mutlu etmekti çünkü bunu yaptığınızda onlar da sizi mutlu ediyor. Benim hayattaki amacım bu" ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler