Son Dakika Transfer Haberleri | Adana Demirspor'da 3 ayrılık daha! Murat Sancak açıkladı...

Özgür Koç
13.01.2024 - 12:33 | Son Güncellenme: 13.01.2024 - 12:45

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Younes Belhanda, Jonas Svensson ve Kevin Rodrigues'in ardından 3 oyuncu ile daha yollarını ayıracaklarını açıkladı. İşte detaylar...

Son Dakika Transfer Haberleri | Adana Demirspor'da 3 ayrılık daha! Murat Sancak açıkladı...

AJANSSPOR - HABER

Üst üste yıldızlarıyla yollarını ayırarak taraftarlarını şoke eden Adana Demirspor'da başkan Murat Sancak yeni ayrılıkların kapıda olduğunu söyledi. Sancak, transferde 4-5 oyuncu da kadrolarına katacaklarını açıkladı.

"Bu takımdan kimse üstün değildir"

Hürriyet Çukurova'ya konuşan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, geçen sezon ilk beşe girerek Avrupa’ya çıkan ve önemli maçlar oynayan takımda gruplaşmalar başladığını belirterek, "Bu da ekibe zarar veriyordu. Bunun üzerine radikal kararlar alarak, Adana Demirspor armasının her kesin üstünde olduğu ve bazı futbolcuların da bunu bilmesi gerektiği için yani 'Gitmesi gerekenleri' takımdan uzaklaştırıyoruz. Bu takımdan kimse üstün değildir. Bu böyle biline. Gönderdiğimiz kişileri de anlaşarak gönderiyoruz. Her hangi bir sorun da yok." dedi. 

"Yusu Sarı, Balotelli ve Gravilllion ile de yollarımızı ayıracağız"

"YUSUF SARI VE BALOTELLI İLE DE YOLLARIMIZI AYIRACAĞIZ"

3 futbolcuyla daha yollarını ayıracaklarını kaydeden Sancak, "Geçen sezon harikalar yaratan Süper Lig'i sallayan, bu sezon geldiği ikinci döneminde ise geçirdiği sakatlık sonrası takıma dönemeyen Mario Balotelli ile de anlaşarak ayrılacağız. Buna ilaveten Gravillion ve Yusuf Sarı ile de yollarımızı ayıracağız. Gravilllion’un yerinde Cisse takıma monte oldu. İyi de oynuyor. Yusuf Sarı’nın talipleri var kulübün menfaati doğrultusunda göndereceğiz. Yani demem o ki ayrıldığımız arkadaşlar takımda misyonunu doldurdu." ifadelerini kullandı.

"Svensson'un kalmasını isterdim"

Sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshettikleri Norveçli sağ bek Jonas Svensson hakkında da konuşan Adana Demirspor Başkanı, "Yalnız Svensson’un kalmasını istedim ancak eşinden dolayı gitti, yolu açık olsun." şeklinde konuştu.

"4-5 oyuncu transfer edeceğiz"

Başkan Sancak “Transfer çalışmalarımız devam ediyor, görüşmelerde 4-5 oyuncu alıp yolumuza bakacağız. Ara transferde bir çok isim öneriliyor ancak biz gençlere yöneldik yeni isimler kadroya girecek” dedi ve şöyle devam etti:

"Gidenlerin yeri mutlaka doldurulacak. Anlaştığımız bir çok ismi en yakın zamanda açıklayacağız. Sol ve sağ bek, sağ ve sol açık mevkileri takviye edeceğiz. Ayrıca bir kaleci ve anlaştığımız dünyaca ünlü bir orta saha alarak gücümüzü koruyacağız. Bazen ayrılıklar daha da güçlendirir."

"Adanalılara kırgınım"

Adana Demirspor camiasına seslenen Murat Sancak, "Herkes rahat olsun, dümende tam gaz gidiyoruz. Hedefimiz yine ilk 5, değişen bir hedefimiz yok. Bu hedefe de ulaşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Büyük taraftarımız da inansın. Adana’dan hiçbir kesimden destek görmüyoruz. Bu yüzden Adanalılara da kırgınım. Adana Demirspor her daim olacak ve var olmaya devam edecek ve hedefi her zaman Avrupa olacak." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler