Adana Demirspor'dan Yaşar Kemal Uğurlu Açıklaması: "Psikolojik Durumun..."

İsa Kethüda
25.04.2022 - 15:36 | Son Güncellenme: 25.04.2022 - 15:59

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'da yönetim kurulu, takımın 3-1 mağlup olduğu Trabzonspor maçının hakemi Yaşar Kemal Uğurlu ile ilgili açıklama yaptı.

Ligin 34'üncü haftasında sahasında konuk ettiği Trabzonspor'a 3-1 mağlup olan Adana Demirspor'da yönetim kurulu, karşılaşmayı yöneten hakem Yaşar Kemal Uğurlu hakkında bir açıklama metni yayımladı.

Açıklamada, "Trabzonspor ile oynadığımız karşılaşmayı yöneten FIFA kokartlı hakemlerimizden Yaşar Kemal Uğurlu'nun, maç saatinde oğlunun ameliyat olmak için hastaneye kaldırıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. 


Futbolun sadece sonuca odaklı bir oyun olmadığını ve genç hakemimizin içinde bulunduğu psikolojik durumun kendisini olumsuz etkilediğini, bir babanın evladını her an düşünmesinin ve konsantrasyon sorunu yaşamasının gayet normal bir durum olduğu kanaatindeyiz. Adana Demirspor olarak, Uğurlu ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, genç kardeşimizin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz" denildi.

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere, Yaşar Kemal Uğurlu'nun Trabzon'a gittiği iddia edilmişti. Uğurlu da katılığı TV100 VAR Odası programında, "Ben Trabzon'a geçtiğimiz ay cenaze dolayısıyla gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon'a bu hafta gitmişim gibi gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak?"  ifadelerini kullanmıştı. 

Maç günü oğlu hastaneye kaldırıldı

Uğurlu iddialara şu şekilde yanıt vermeye devam etti: “Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı, şu anda da hastanede zaten. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi adına bunu yapamazdım.”

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler