Adana Demirspor - Trabzonspor Maçında Hakem Yaşar Kemal Uğurlu Skandalı

Akın Ungan
23.04.2022 - 21:35 | Son Güncellenme: 23.04.2022 - 23:40

Adana Demirspor-Trabzonspor maçının ilk yarısını erken bitiren Yaşar Kemal Uğurlu oyuncuları geri çağırdı. Uğurlu'nun bu hareketi Halis Özkahya'yı hatırlattı.

Adana Demirspor - Trabzonspor Maçında Hakem Yaşar Kemal Uğurlu Skandalı

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig'in 34. haftaında Adana Demirspor ile Trabzonspor karşı karşıya geldi. Yeni Adana Stadyumu'nda oynanan mücadelenin ilk yarısına maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu damga vurdu.

Erken bitirdi geri çağırdı

Verdiği penaltı kararıyla sosyal medyada trend topic olan hakem Yaşar Kemal Uğurlu, skandal bir harekete imza attı. Uğurlu, maçın ilk devresinin bitiş düdüğünü önce çaldı sonra uzatma süresinin bitmediğini anlayınca vazgeçti. Uğurlu, soyunma odasına yönelen oyuncuları yeniden sahaya çağırdı. Uğurlu'nun bu kararı uzun süre tartışılacak gibi.

Daha önce de yaşanmıştı

Yaşar Kemal Uğurlu'nun yaptığı hatanın benzeri Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantep FK-Kasımpaşa maçında meydana gelmişti. İkinci yarının sonuna 9 dakika eklenmesine rağmen karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya, 90+5'te son düdüğü çaldı. 

Soyunma odasından çağırdı

Oyuncular ve hakemler soyunma odalarına girdikten sonra gelen uyarının ardından Halis Özkahya takımları tekrar sahaya çağırdı ve maçı kaldığı yerden devam ettirdi. Olayın ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) açıklama yaptı.

TFF'den açıklama

"Süper Lig'in 12. Haftasında 05.11.2021 tarihinde oynanan Gaziantep Futbol Kulübü-Kasımpaşa maçında uzatma süresiyle ilgili hakemlik açısından önemli bir şanssızlık yaşanmıştır.

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran olay ile ilgili, müsabaka sonrasında iki takım teknik direktörü Sayın Hakan Kutlu ve Sayın Erol Bulut, "Böyle hatalar olabilir. Hakem de insan" şeklindeki değerlendirmeleriyle örnek bir yaklaşım sergileyerek iyi niyet gösterisinde bulunmuşlardır.

Türk hakemliğinin her kararda tartışma konusu yapıldığı bir ortamda, gösterdikleri tavır için iki kulübümüze ve hocalarına teşekkür eder, futbolumuzun marka değerine çok önemli katkı sağlayacak yapıcı davranışların artarak sürmesini temenni ederiz."

Olaydan sonra hakemliği bıraktı

Halis Özkahya, Gaziantep FK - Kasımpaşa maçında yaptığı hatanın ardından hakemliği bıraktığını duyurdu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler