AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray Haberleri | Adil Emecan kimdir, ne iş yapar ve serveti ne kadar?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 22 Nis 2022 - 17:56 / Son Güncelleme : 22 Nis 2022 - 18:02

Galatasaray Başkan adayı Metin Öztürk'ün listesinde yer alan Adil Emecan kimdir, ne iş yapar ve kaç yaşında yanı sıra serveti ne kadar gibi aramalar sürüyor. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'ın başkan adayı Metin Öztürk'ün listesi merak edilmeye devam ediliyor. Listede yer alan Adil Emecan kimdir ve ne iş yapar gibi aramalar sürüyor. İşte Adil Emecan hakkında merak edilen tüm detaylar...

Adil Emecan kimdir?

1961 Giresun doğumlu Adil Emecan, Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi mezunu. Dr. Adil Emecan göğüs hastalıkları uzmanıdır. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı da yapan Dr. Emecan,  2008-2010 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulundu. Depolama ve Lojistik firmalarının yanı sıra İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bir şirketi bulunmaktadır. İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ile evli ve iki çocuk babası olan Dr. Adil Emecan, İngilizce biliyor.

1984 – 1986 yılları arasında Ağrı’da mecburi hizmetini yerine getirdi ve bir yıl Verem Savaş Dispanser Baştabipliği, bir yıl Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 1991 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim Muavinliği ve Başasistanlığına başladı. 1994’den 1999 yılının Nisan ayına kadar Zeytinburnu Belediye Başkanı görevini yürüttü. Aynı dönem Zeytinburnuspor Kulüp Başkanlığını yaptı.

2004’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan aday adayı, 2007 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkanlığı, 2008 – 2010 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği, 2009 yılında CHP Belediye Başkan adayı, 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Görevlisi, 2014 yılında CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Adaylığı, 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgileniyor. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı kuruculuğu, Çevre Sağlık Spor Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanlığı, Giresun Vakfı Başkanlığı yaptı ve şu an başkan yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.