• Diğerleri

Adil Gevrek'ten erteleme serzenişi: "Hiçbir hakka, hukuka, adalete..."

26 Ocak 2020 16:24- Son Güncelleme - 26 Ocak 2020 13:27
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu, Elazığ’da yaşanan deprem sebebiyle yarın (27 Ocak 2020 Pazartesi) oynanacak Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçının ertelendiğini duyurdu. Ancak; Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, bu kararın doğru olmadığı görüşünde. Maç neden ertelendi? Yeni Malatyaspor hangi konuda tepki gösteriyor? İşte detaylar…

Adil Gevrek: ”Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir?”

Erteleme talebinin Trabzonspor’dan geldiğini ifade eden Gevrek, Habertürk’e yaptığı açıklamada, “TFF’den bizi aradılar ve Trabzonspor’un gelmek istemediğini ilettiler. Bizden de erteleme talebinde bulunmamızı rica ettiler. Ancak biz maçın oynanmasını istedik. Buna rağmen tek taraflı olarak erteleme kararı çıktı. Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir? Bana göre maçı erteleyerek yanlış yaptılar. Bu hukuka ve adalete sığmaz. Madem deprem var o halde bütün hafta lig maçlarını oynatmasalardı” diye konuştu.

Trabzonspor’un fikstürüne ve sakat oyuncularına dikkati çekti

Trabzonspor’un fikstürüne ve sakat oyuncularına dikkati çekti

Adil Gevrek, rakiplerinin fikstürüne dikkat çekerek, ”Trabzonspor daha birkaç gün önce kupada 120 dakika maç oynadı. Ayrıca  sakat ve cezalı oyuncuları var. Nwakaeme de bunlardan biri. Yani bunların hepsini düşüneceksin” dedi.

Adil Gevrek: ”Oyuncularımız tedirgin oldu”

Adil Gevrek: ”Oyuncularımız tedirgin oldu”

Başkan Gevrek, ”Bizim oyuncular biz maça motive olmuştuk dediler. Bu durum sonrası tedirgin oldular. Hepsi eğer bir şey yoksa neden ertelendi diye sordu. Yani deprem beklentisi mi var diye düşündüler. Bizim oyuncularımızı da panik içine sokmaya gerek var mıydı? Maç pazartesi günü sonuçta” ifadelerini kullandı.

Adil Gevrek açıklama yapacak…

Öte yandan Gevrek, ”Bize doğrudan Trabzonspor’dan bir talep gelmedi. Ama TFF’den bunu bize dediler. Bununla ilgili bir açıklama yapacağım” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor açıklama yapmıştı

Yeni Malatyaspor açıklama yapmıştı

Yeni Malatyaspor, dün ise resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Elazığ ve Malatya'yı etkileyen depremin yaraları sarılırken, bölgemizin yaşadığı travmadan bir an önce kurtulması ve hayatın olağan akışıyla devam etmesi adına Trabzonspor müsabakamızın aynı gün ve saatte oynanmasını camiamızın da yüksek anlayışıyla uygun olacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer vermişti. Maçın ne zaman oynanacağı ise henüz açıklanmadı. (AJANSSPOR)

Spiker canlı yayında soyundu!