Adnan Menderes Koşusu'nu Baba Dallas kazandı

İsa Kethüda
25.05.2024 - 17:27 | Son Güncellenme: 25.05.2024 - 17:29

Ankara yarış sezonunun önemli randevularından biri olan Adnan Menderes Koşusu'nu, Mustafa Gürcü'nün sahibi olduğu Baba Dallas kazandı. İşte detaylar.

Adnan Menderes Koşusu'nu Baba Dallas kazandı

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü'nden (TJK) yapılan açıklamaya göre, Ankara yarış sezonunun önemli randevularından biri olan Adnan Menderes Koşusu'nu, Mustafa Gürcü'nün sahibi olduğu Baba Dallas kazanmayı başardı.

TJK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

1950 - 1960 yılları arasında Başbakanlık görevinde bulunan, Kulübümüzün kuruluşunda da önemli katkılar sağlayan devlet adamı ve siyasetçi merhum Adnan Menderes adına düzenlenen G2 koşu, 25 Mayıs Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesi olarak saat 16.00'da gerçekleşti.
 
Ankara yarış sezonunun önemli randevularından biri olan Adnan Menderes Koşusu, 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleşti.

Kazanan Baba Dallas oldu

Keyifli bir mücadeleye sahne olan 2024 yılı Adnan Menderes Koşusu'nu (G2); Faruk Ateş'in yetiştiricisi, Mustafa Gürcü'nün sahibi olduğu, Hüseyin Karataş tarafından antrene edilen 6 yaşındaki doru erkek safkan Baba Dallas (Justenuffhumor - Demi Lopez / Luxor) jokeyi Hışman Çizik idaresinde kazandı.

9 safkanın birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, iç kulvara yakın ataklar sergileyen Ercan Çankaya idaresindeki Mountain elde ederken, Grasyas isimli safkan Müslüm Çelik ile üçüncü, Mehmet Salih Çelik ile bu koşuya katılan Black Lion dördüncü ve son olarak Emil Kurjak ise Ayhan Kurşun ile beşinci oldu.

Koşunun galibi Baba Dallas için bitiriş derecesi 1.37.96 olurken, farklar Boyun - 1 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Abdullah Çiftçi'ye kupasını, merhum Adnan Menderes'in gelini Ümran Menderes verdi.

Törene, Eski Devlet Bakanı Muhammet Kelleci ve Asli Üyemiz Mete Aysal ile davetliler de katıldı.

Senin için hazırladığımız haberler