AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Adnan Öztürk, Burak Elmas'ın listesinde olacak mı?

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 06 May 2022 - 00:45 / Son Güncelleme : 06 May 2022 - 00:54

Seçim belirsizliği yaşayan Galatasaray'da başkan Burak Elmas'ın yeniden aday olacağı ve eski yönetici Adnan Öztürk'ün de listesinde olacağı iddia edilmişti.

Seçimli genel kurul sürecindeki Galatasaray'da mevcut başkan Burak Elmas'ın yeniden aday olup olmayacağı henüz belli değil. Son günlerde Elmas'ın yeniden aday olacağı ve listesine Adnan Öztürk'ü alacağı iddialara cevap geldi. 

Elmas'ın listesine girmek gibi bir niyetim yok

İddialar üzerine Adnan Öztürk, Spor Gecesi Digital'e açıklamalarda bulundu. Öztürk "Burak Elmas'ın listesinde olmam söz konusu değil. Kendisini çok severim ancak listesine girmek gibi bir fikrim yok. Sportif AŞ yönetimine de girmem. Galatasaray'da bir şarkı var ya "Sil Baştan" diye aynen onu yapmak lazım. Galatasaray'da 11 Haziran'da seçim var. Ancak Eylül ayında da seçim olacak." ifadelerini kullandı.

Galatasaray yönetiminden Torrent yalanlaması

Öte yandan Galatasaray'da Nihat Kırmızı Torrent'in gönderildiği haberlerini yalanladı. Kırmızı "Teknik direktörümüz Domenec Torrent ve futbolcularımız sezonun kalan maçlarını en iyi şekilde tamamlamak için Florya'da çalışmalarını sürdürmektedir. Sayın Torrent ile yollarımızı ayırmaya yönelik çıkan haberler asılsızdır. Başkanımız ve yönetimimiz teknik heyetimizle beraber Galatasaray taraftarını mutlu edecek bir yapılanma için çalışmalarına devam etmektedir. Kulübümüzün resmi kaynaklarından alınmayan haberlere itibar edilmemesini rica ederiz." dedi.