Adriana Lima, FIFA’nın İlk Küresel Taraftar Elçisi Oldu

Eren Tuncay
27.02.2023 - 19:54 | Son Güncellenme: 27.02.2023 - 20:01

Brezilyalı ünlü model Adriana Lima, FIFA Küresel Taraftar Elçisi seçildi. Lima, FIFA'nın taraftarlarla ilgili etkinliklerde bulunacak. İşte detaylar..

AJANSSPOR - HABER

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 41 yaşındaki süper model Adriana Lima’nın FIFA Küresel Taraftar Elçisi olarak atandığını duyurdu. Brezilyalı model organizasyonun dünya çapındaki taraftarları ilgilendiren etkinliklerinde yer alacak.

FIFA’nın ilk elçisi Lima

41 yaşındaki ünlü model Adriana Lima, FIFA tarafından ilk Küresel Taraftar Elçisi olarak seçildi. Elçi olarak Lima’nın rolü dünyanın her yerindeki taraftarları içeren çeşitli küresel girişimler geliştirmek, tanıtmak ve bu etkinliklere katılmak olacak. Ayrıca Lima, pazartesi gecesi Paris’te düzenlenen En İyi FIFA Futbol Ödülleri’nde FIFA Taraftar Ödülü’nü sunacak.

“Lima, mükemmel bir köprü olabilir”

Adriana Lima’nın FIFA’nın ilk taraftar elçisi olarak seçilmesi FIFA Başkanı Gianni Infantino tarafından duyuruldu. Infantino, ilk FIFA Küresel Taraftar Elçisi olarak neden Adriana Lima’nın seçildiğini şu sözlerle açıkladı: “Adriana ile tanıştığınızda onun sıcaklığını, nezaketini ve oyunumuz hakkında ne kadar cana yakın ve tutkulu olduğunu hemen hissediyorsunuz. Yaşıyor ve ‘futbol’ ile nefes alıyor bu yüzden FIFA ve dünya çapındaki taraftarlar arasında mükemmel bir köprü olabilir.”

İlgini Çekebilir
23. haftanın seyirci sayıları açıklandı!
Habere Git

“Bir futbol taraftarı olarak onur duyuyorum”

FIFA’nın ilk taraftar elçisi olan Adriana Lima ise yaptığı açıklamada yeni görevinden onur duyduğunu şu sözlerle belirtti: “Mütevazı bir arka plandan gelen bir futbol taraftarı olarak FIFA tarafından ilk Küresel Taraftar Elçisi olarak seçildiğim ve taraftarlara oyuna daha da yakın olabilmeleri adına yardımcı olmak için böyle bir platform verildiği için çok teşekkür ederim ve onur duyuyorum.”

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler