Ağaoğlu, Sörloth'un kazandıracağı parayı açıkladı!

Son dakika Trabzonspor haberleri... Trabzonspor'un Norveçli golcüsü Alexander Sörloth'un transferi hakkında başkan Ahmet Ağaoğlu önemli açıklamalar yaptı. Sörloth, Leipzig'e kaç paraya transfer olacak? Trabzonspor, Sörloth transferinden kaç para kazanacak? İşte tüm detaylar...
18 Eylül 2020 16:42- Son Güncelleme - 18 Eylül 2020 16:47
Google news abonelik

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Norveçli golcü Alexander Sörloth'un RB Leipzig takımına transfer olmasıyla ilgili A Spor'a önemli bilgiler verdi. Ağaoğlu, Sörloth'un Trabzonspor'a kaç para kazandıracağını açıkladı.

Eleştirileri yanıtladı

Ağaoğlu, konuşmasının başında Sörloth'un zamanında bonservisinin alınmamasıyla ilgili eleştiri gösterenlere yanıt verdi. Ağaoğlu, "Sörloth'la alakalı olarak yapılan eleştiriler var 'Bonservisi zamanında alınsaydı' diye. O anlaşma şöyleydi: 2020-2021 sezonunda oyuncu maçların %50'sinden fazlasını oynarsa 6 milyon Euro karşılığında Trabzonspor'a transferi gerçekleşebilirdi. Oynamadığımız bir sezonla hakkımız olmayan bir bonservisi almamız söz konusu değildir. Bir de bizim limit sorunumuz var." ifadelerini kullandı.

"Onay olmadan hareket edemeyiz"

Sörloth'un transfer durumuyla ilgili hem Crystal Palace kulübünün hem de Trabzonspor'un onayı olması gerektiğini açıklayan Ağaoğlu, "Sörloth, Trabzonspor'un kiralık oyuncusuydu. Bonservisi Crystal Palace'taydı. Ne Palace, Trabzonspor'un onayı olmadan; ne de Trabzonspor, Crystal Palace'ın onayı olmadan bu oyuncuyu başka takıma transfer edemezdi. Bir anlaşma çerçevesinde oyuncu RB Leipzig kulübüne transfer olacak. Sörloth ilk geldiğinde yapılan tüm eleştiriler bizim ve oyuncunun hafızasında." dedi.

Sörloth kaç para kazandıracak?

Sörloth kaç para kazandıracak?

Norveçli oyuncunun Trabzonspor'a kazandıracağı parayı da açıklayan Ağaoğlu, "Netice itibariyle Trabzonspor'a 375 bin Euro'ya mal olmuş ve giderken 11-12 milyon Euro gibi bir para kazandıracak ve bir sonraki transferinden de pay bırakacak. Bunun futbol tarihinde eşi benzeri olup olmadığını bilmiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

11 kişi kaleyi kapattı! Duvar oldular...