"Ağlamayacağım" demişti... Kuntz sözünü tutamadı

26.03.2022 - 16:24 | Son Güncellenme: 26.03.2022 - 16:32

Portekiz maçından önce ağlamayacağım diyen Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Burak Yılmaz'ın kaçan penaltısı sonrası kendini tumamadı. İşte detaylar...

Abone Ol
Okuma süresi: 2dk

AJANSSPOR HABER

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Yarı Finali’nde Portekiz’e 3-1 yenilerek elendi. Geceye ise 85. dakikada beraberlik şansını kaçırdığı penaltıyla yakalayaman Burak Yılmaz'ın açıklaması gündem oldu. Maçtan önce ağlamayacağını açıklayan Kuntz, sözünü tutamadı ve ağladı. İşte detaylar...

''Kuntz, benimle birlikte ağladı''

Burak Yılmaz, kaçırdığı penaltı sonrası Lille'den takım arkadaşları arayıp destek olduğunu açıklarken Milli Takım Teknik Direktörü Stefan kuntz'unda kendisi ile birlikte ağladığını açıkladı. Yılmaz, ''Penaltıyı kazanınca tüm arkadaşlarım topu bana bıraktı. Ben de atmak istekliydim. Müthiş heyecanlandım. Arkamda bütün ülke insanlarının sorumluluğu vardı. Zemin ıslak ve yumuşaktı. Sert vurma isteğim topu yükseltti. Topun auta gittiğini görünce kahroldum. Penaltıyı atsaydım Portekiz’i elerdik. En çok ülkem için üzüldüm. Maçtan sonra başkanımız Nihat Özdemir, Stefan Kuntz ve takım arkadaşlarım bana destek oldu. En çok Kuntz üzüldü. Benimle birlikte ağladı. Lille takımındaki arkadaşlarım da arayıp moral verdiler. Sabaha kadar uyayamadım. Çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Letonya zaferiyle gözyaşlarına engel olamamıştı

Stefan Kuntz, son saniyede penaltı golüyle gelen Letonya zaferiyle gözyaşlarına engel olamadı. Karşılaşmadan sonra ise Kuntz, ''Duygusal bir andı. Futbolcularım adına çok rahatladım. Onlara inanmıyorlardı. Üstlerine çok gittiler, çok baskı vardı. Biraz olsun rahatladılar" ifadelerini kullanmıştı.

Burak Yılmaz, Milli Takıma veda etti

Burak, "Bugün benim son maçımdı. Milli takım kariyerime son noktayı koyuyorum. Bir bayrak değişimi gerekiyor. Böyle bir maçtan sonra bırakmak istemezdim ama bunun doğru olduğunu düşünüyorum" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler