• Diğerleri

Ağaoğlu: "Ligin üstü dizayn edildi"

Son dakika Trabzonspor haberleri... Başkan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un 2-0 kazandığı ve Türkiye Kupası'nda şampiyon olduğu maçın ardından konuştu. İşte detaylar...
30 Temmuz 2020 00:33- Son Güncelleme - 30 Temmuz 2020 01:13
Google news abonelik

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süper Lig'de 2019-2020 sezonunda küme düşmenin kaldırılması hakkında açıklamalarda bulundu.

Küme düşmenin kaldırılmasını eleştiren Ağaoğlu, "Madem küme düşme olmayacaktı, bu lig niye oynandı? 20 kulübün ittifakı falan diyorlar, bunu kabul etmiyorum.

Ciddi bir gelir düşüşü yaşanacak, bu gelir kaybının nasıl karşılanacağı konusunda da kulüplere teminat verilmesi gerek dedik. Artı takvim nasıl oluşacak, 65 maçı nasıl oynayacağız? Küme düşme olmadığına göre, ligin üstü dizayn edildi, üst tarafa şekil vermek için lig oynandı" dedi.

"Anlam veremiyorum"

Durumun can sıkıcı olduğunu ifade eden Başkan Ağaoğlu, "Bugün yaşananlara anlam veremiyorum! Karşı karşıya kaldığımız durum can sıkıcı. 8 ayda, 32 haftada, 65 maç nasıl oynanacak, hangi kadroyla oynayacaksınız" şeklinde konuştu.

"Sezon içinde sıkıntılar yaşadık"

"Sezon içinde sıkıntılar yaşadık"

Kupayı kazanmanın güzel bir duygu olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, "En son Türkiye Kupası'nı kaldırdığımız zaman Serkan'ın yaşı 9'du. Bu başarı tamamen onların başarısı. Yönetim olarak çok bir şey yapmadık. Trabzonspor'un adına yakışan bir mücadele verebilmeleri için onların önünü açtık. Büyük bit mutluluk ve bunun daha fazlasını da hak ettiler. Bu gecenin sevincini tüm camiamız doya doya yaşadılar. Sezon içinde sıkıntılar yaşadık.

Bizim takımımızdan beklenen sonuç bu değildi ancak sonuna kadar mücadele ettik. Bu mücadelenin tesellisi de kupa oldu. Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. 10 günlük bir tatil var ve sonrasında yeniden beraber olacağız. Başkan ve yönetim olarak bizim görevimiz bu. Çok kötü bir tablo aldık ve bunu herkes biliyor. Sürdürülebilir bir başarı ve şampiyonluk kelimesinin telaffuzu için 4-5 seneye ihtiyacımız vardı. 2. senenin ortasında kendimizi bu yarışta bulduk ve sanıyorum biraz erken oldu. Haksızlıklar, adaletsizlikler ve emeğe saygısızlığın hakim olduğu bir ortamdayız. Geçen sene 2 milyon TL ceza yedik. Ben 350 bin TL kişisel olarak ceza yedim ve bakalım yarın ne ceza alacağım" ifadelerini kullandı.

"Böyle olmaya devam edeceğiz"

Trabzonspor'a haksızlık yapıldığını söyleyen Ağaoğlu, "Bize hep haksızlık yapıldı. Biz söke söke başarıyı yakaladık. Maalesef bu ligin ve böyle bir sistemin sıra dışı takımıyız. Eminim biraz can sıkıyoruz ve sempatik gelmiyoruz. Böyle olmaya devam edeceğiz. Hüseyin Cimşir'e de ayrıca teşekkür ediyorum çünkü kupa maçları onunla başladı. Hüseyin Hoca başladı ancak Eddie Hoca bitirdi. Herkese teşekkür ediyorum. Burada aslan payı teknik heyetin ve oyuncuların. Bizi buraya onlar getirdiler ve kupayı kaldırdılar" diyerek sözlerini noktaladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yarım metreden öyle bir gol kaçırdı ki...