Ahmet Ağaoğlu: "Sörloth, Bundesliga'da oynamak istediğini söyledi"

Trabzonspor son dakika haberleri... TFF Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, RB Leipzig'e transfer olan Alexander Sörloth ile ilgili konuştu. İşte detaylar...
22 Eylül 2020 16:35- Son Güncelleme - 22 Eylül 2020 16:42
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Almanya Bundesliga takımalarından RB Leipzig'e transfer olan Alexander Sörloth ve Uğurcan Çakır ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Tottenham, Lyon ve Leipzig kulüpleri Sörloth ile ilgilendi"

Tottenham, Lyon ve Leipzig'in Sörloth ile ilgilendiğini ifade ederek sözlerine başlayan Ağaoğlu, "Tottenham, Lyon ve Leipzig kulüpleri Sörloth ile ilgilendi ancak oyuncu en baştan beri Bundesliga'da oynamak istediğini söyledi ve bunda ısrarcıydı. Crystal Palace'tan biz çok baskı gördük ilk 16-17 milyon Euro'luk teklif geldiğinde 'Oyuncuyu verelim dediler'. Bir sonraki seneye kalsın istemediler. Ama biz 17 milyon Euro'ya vermemek için direnç gösterdik. Leipzig'i Trabzonspor'a benzetiyorum. Yetiştirdiği ve geliştirdiği oyuncuları başka kulüplere iyi paralara satan bir yapısı var" dedi. 

 

Uğurcan Çakır hakkında ne dedi?

Uğurcan Çakır'ın transfer durumunu değerlendiren Ağaoğlu, "Herhangi bir oyuncumuza gelebilecek olan transfer teklifleriyle alakalı yönetim kurulunun düşüncesi olan ve belirlemiş olduğumuz transfer ücretinin altında bir teklifle gelinirse bu sene böyle bir şey söz konusu olamaz. Bizim kadroumuza katacağımız iki-üç futbolcu var, biz bunlarla meşgulüz. Koronavirüsün yarattığı ekonomik kriz olmasaydı Alexander Sörloth'un bonservisi 30 milyon Euro'nun altına düşmezdi" şeklinde konuştu. 

'Sen ne kadar zor bir adammışsın, senle alışveriş yapılmazmış'

 'Sen ne kadar zor bir adammışsın, senle alışveriş yapılmazmış'

Ağaoğlu son olarak, "Bizim transfer edeceğimiz oyuncular ya kiralık ve satın alma opsiyonlu ya da düşük ve yıllara yayılan bir bonservis ödemesiyle olacak. Bugün biz bir oyuncuyu aldığımız zaman sanki kiralıkmış gibi 3-4 sene içerisinde bonservisini ödüyoruz. Crystal Palace ve RB Leipzig'in başkanları bana 'Sen ne kadar zor bir adammışsın, senle alışveriş yapılmazmış' dediler.

Yusuf Yazıcı'nın Trabzonspor'a kiralık gelme durumu yok, Lille oyuncuyu bırakmak istemiyor. Bugünden sonra transfer edeceğimiz oyuncular ya satın alma opsiyonlu kiralık ya da çok düşük bonservis bedelli olacak" diyerek sözlerini tamamladı.