AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ahmet Ağaoğlu: ''Lise son sınıf öğrencisi ile kazandık''

İlk Yayınlanma : 19 Şub 2021 - 21:09 / Son Güncelleme : 19 Şub 2021 - 22:50

Süper Lig'in 26. haftasında Trabzonspor'un, deplasmanda Medipol Başakşehir'i 1-0 yendiği maç sonrası bordo-mavili takımda başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Ahmet Ağaoğlu: ''Lise son sınıf öğrencisi ile kazandık''

AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor'un Medipol Başakşehir'i deplasmanda 1-0 yendipi maç sonrası Fırtına'da Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. 

"Yusuf'un bireysel çabası skoru getirdi"

Galatasaray maçı hariç maç kaybetmediklerini belirten Ağaoğlu, "Yükselen bir grafik var. Galatasaray hariç maç kaybetmedik. 'Kazanma alışkanlığı' diye bir şey vardı hocanın tekrarladığı. Yusuf'un bireysel çabası skoru getirdi. Hoca gibi ben de puanları saymıyorum. Sadece dördüncüyüz onu biliyorum. Maç maç bakıyoruz. Puan kaybedince tekrar sıfırdan başlıyorsunuz. Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Ona konsantre olacağız. Takımda çok önemli eksikler de var. Zaten bunlar beklenen şeyler vardı. Hem Covid, hem sıkıştırılmış bir lig. Kalan maçlarda da bu veya buna benzer durumlarla karşılaşabiliriz.

"Herkes 18 diyor ama bana göre Kağan 17 yaşında"

Mutlu olduğum şey bu kadar sakatlığın ardından genç oyuncuların şans bulması. Herkes 18 diyor ama bana göre Kağan 17 yaşında. Lise son sınıf öğrencisi. Mükemmel oynadı, uzatmalarda mutlak bir pozisyonu çıkardı. Atakan giriyor, Faruk Can oynadı. Bu oyuncuların şans bulması açısından U19, U17 ve diğer alt ligler oynanmıyor. Genç oyuncuların bu tip maçlarda kendine yer bulması, maç stresini atması açısından da olayın olumlu değerlendirilecek tarafı.

"Kaç puan olduğumuzun bile farkında değilim"

Kaç puan olduğumuzun bile farkında değilim. Puana da bakmıyoruz. Kazandığımız maçlara bakıyoruz. Bunları söylemek için çok erken. Trabzonspor da doğal olarak yarışın içinde. Şampiyonluk yarışı derseniz şu an cevap vereceğim bir soru değil. Biz önümüzdeki maça bakıyoruz. Maç maç bakıyoruz. Sezon sonu kim hangi sırada göreceğiz. Şimdi Fenerbahçe, sonra Kasımpaşa maçı var. Şampiyonluk söylemleri ya da farklı bir şekilde egzajere etmek doğru olmaz" dedi. 

"Takımımızda bugün 13 oyuncu Covid"

Maçların seyircili oynanıp oynanmama durumu ile ilgili de konuşan Ağaoğlu, "Ligin çok önemli bir bölümünün seyircisiz oynandığı yerde nisan ayından sonra kalan maçların seyircili oynanması rekabet açısından çok doğru olmaz. Sinemalar kapalı, tiyatrolar, konser salonları, kafeler, restoranlar kapalı. Türk insanın tek eğlencesi futbol maçları. Bu eğlencenin en önemli aktörleri de futbolcularımız. Aşı diyorsunuz, 100 takım üzerinden 5 bin aşıya tekabül ediyor. Aşılanmaya saygı duyuyorum tabii ki. Öncelikler sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ve 60 yaş üstü tabii ki. Ama bir şekilde 5 bin aşı temin edilebilirdi. Takımımızda bugün 13 oyuncu Covid. Diğer takımlar da bundan ciddi şekilde sıkıntı yaşadı. Nisan'a 45 gün var. 35 kişilik takım içerisinde bu virüsü kontrol altına alabilmiş değiliz" diyerek sözlerini tamamladı.