• Diğerleri

Ahmet Çakar: ''Falcao’yu 90+’da oyuna almak Galatasaray’a ihanet''

22 Eylül 2019 23:00- Son Güncelleme - 22 Eylül 2019 23:46
Google news abonelik

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Yeni Malatya - Galatasaray maçını değerlendirdi. Galatasaray, Süper Lig’in 5. haftasında Yeni Malatya ile 1-1 berabere kaldı.

Bu karşılaşmaya dair yorumlarda bulunan Çakar, spor gündemi hakkında da konuştu. Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında konuşan deneyimli yorumcunun söylediklerinden Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

'Falcao’yu 90+’da oyuna almak Galatasaray’a ihanet'

Türk futbolunun gladyosunun başı Fatih Terim’miş. Şu son 3-4 günde bunu anladım, bu akşam tasdik ettim. Falcao’yu 90+’da oyuna almak Galatasaray’a ihanettir. Antrenör Levent Şahin, Fatih Terim’in iznini almadan tuvalete bile gidemez.

Bütün oyuncu değişikliklerinde sevk ve idare Fatih Terim’de. Bu benim şahsi fikrim. Sosyal medyada, Levent Şahin günah keçisi gibi… Suçlu Levent falan değil. Futbol gladyosu başkanları Fatih Terim’i tekrar koruma altına aldılar.

Andone’nin pozisyonu penaltı değil. O pozisyona penaltı diyenle futbol konuşmam. Bence penaltı değil. Bu akşam sahada cin olmadan şeytan çarpmaya kalkan bir hakem vardı. Bilerek ve isteyerek Marcao’ya sarı kart vermedi. Niye vermedi?

'Andone’nin pozisyonundaki gibi bir penaltı yok'

Andone’nin pozisyonundaki gibi bir penaltı yok. Haftaya Fenerbahçe maçında Marcao oynasın diye hakem bu maçta sarı kart vermedi. Malatya’nın gol bulduğu pozisyonda sözde faulü Guilherme yapmış… O da yalan.

40 yıldır futbolun içindeyim. Medyada iki hareketten rahatsızım. Levent Şahin üzerinden Fatih Terim’i aklama operasyonu var. Andone’ye yapılan hareket ise penaltı değil. Galatasaray’ın yediği golü de Guilherme adamın altına yatmış diye çeviriyorlar. Öyle değil.

Korner ve aut pozisyonlarında VAR’a gidilmiyor. Penaltı deniyor, faul yanlış verildi deniyor. Penaltı falan değil Andone’nin pozisyonu. Öyle bir penaltı yok.

James Harden - En İyi Oyunlar | NBA 2015/16 - 2019/20