• Diğerleri

Ahmet Çakar: ''Fatih Terim’e hiç yakıştıramadım''

20 Mayıs 2019 23:28- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2019 00:20
Google news abonelik

Ahmet Çakar, Galatasaray'ın 22. şampiyonluğa ve diğer spor gündemine dair konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Derin Futbol programında konuşan Çakar'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

 

''Barcelona’nın ilk 11’e giremeyen oyuncuları...''

Türkiye Ligleri’nde oynayan, yerli-yabancı herhangi biri bugün Barcelona’da ve Manchester City’de oynayabilir mi? Buna Vida, Babel, Onyekuru da dahil. Barcelona’nın ilk 11’e giremeyen oyuncuları Galatasaray ile karşılaşsa kim geçer?

Sosyal medyada bana tribünden çekilmiş görüntüler geliyor. Fatih Terim’e hiç yakıştıramadım. Robinho’ya neden saldırıyorsun? Bunu anlayamıyorum. Biri 60, diğeri 30 yaşında.

Futbolun doğasında, insanlar sinirlenince küfür, tükürme olabiliyor. Cezanı da görüyorsun. Olay şu, 15. dakika. Başakşehir 1 gol atmış. Emre topu tribünlere vurmuş ama ahlaksız bir hareket değil.

''Onu göstereceksin, VAR’dan ceza alabilsin''

Fatih Terim birine vurdu veye Abdullah Avcı birine tükürdü. Onu göstereceksin, VAR’dan ceza alabilsin. Ama sahaya çıplak biri girerse, bir terör eylemi olursa bunu göstermenin anlamı yok. Hakemin sahaya girene göstereceği bir kart yok.

Dün ben maçı seyrederken İsmail Çipe’nin Adebayor’u ittiğini gördüm ama öncesini görmedim. Fatih Terim ve Robinho pozisyonunu görmedim. Görülse, Cüneyt Çakır ne yapardı soruyorum.

Son saniyede penaltı kaçırdı!